| Ramona12 a întrebat:

ce gama de ingrijirea tenului sa folosesc? am 16 ani si predispus la acnee

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

E bine ca te gandesti ce sa folosesti pentru ca a preveni este intotdeauna mai usor decat a trata.
Curatirea fetei ar trebui sa fie ca o a doua natura.Asa cum te speli pe dinti de doua ori pe zi, foloseste si o lotiune speciala de curatire a fetei de doua ori pe zi.Aceasta poate fi anti-bacteriana sau speciala pentru fata.Desi sapunurile normale sunt destul de bune si curata murdaria, pot usca pielea, ramanand reziduuri care pot usca piele.Chiar daca urmezi aceasta rutina zilnica de curatire a fetei, s-ar putea sa te mai trezesti cu cate un cos.Nu le storci! Mai rau le faci, ai rabdare ca nu dispar peste noapte.Simte-te bine in pielea ta!

| alexandra5251 a răspuns:

Garnier,produse AVON, produse ORIFLAME.

| Latiffa a răspuns:

Poti folosi cremele pe care ti le poate recomanda o farmacita, dar pararea mea este ca acneea, este o treaba serioasa, si cel mai bine ar fi sa vorbesti cu un estetician/cosmetician. Sa mergi regulat la control, sa nu pui mana pe fata, si sa ai o igiena corecta pentru maini (care intra inevitabil in contact cu fata) si a fetei.

| ioanadanielle a răspuns:

Loreal sau gerovital

| Ramona12 explică (pentru ioanadanielle):

Dar ce parere ai despre herbagen?

| ioanadanielle a răspuns (pentru Ramona12):

Daca nu au parabeni sau tot felul de chestii ciudate e bine alege ceva cat mai natural