| anonim_4396 a întrebat:

am o intrebare in legatura cu ingrijirea tenului gras, acneic. poate cineva sa ma lamureasca in legatura cu Batonul corector purificator Gerovital Plant din gama Stop Acnee? ce efecte are? am auzit multe pareri de lauda dar si contra.nu stiu ce sa fac! va rog mult fetelor sa ma ajutati! multumesc!

1 răspuns:
| karmy a răspuns:

Daca ai tenul gras inseamna ca trebuie sa ii acorzi o atentie speciala.Trebuie sa te speli cu apa in care ai adaugat o jumatate de lingurita de borax(il poti lua de la farmacie). Trebuie sa aplici o crema speciala pentru tenul gras si apoi lotiune cu continut ridicat de alcool(40% cel putin). trebuie sa aplici masti pentru tipul tau de ten o data pe saptamana, masajele trebuiesc facute dupa ce aplici crema, nu neaparat in fiecare seara. Trebuiesc facute bai cu abur, cu infuzie de musetel. Produsele de machiaj pe care le folosesti trebuie sa fie speciale pentru tipul tau de ten. In ceea ce priveste batonul corector poate sa actioneza intr-un fel la tipul tine si in alt fel la alta persoana, cel mai bine este sa te convingi singura de efecte, mie mi se pare ok acum depinde cum reactionezi tu. Sper sate ajute sfaturile mele.