| TheXFactor a întrebat:

Cam care ar fi tara in care sa traieste cel mai bine din toate punctele de vedere, si nu ma refer doar acum ci si pe viitor.

1 răspuns:
| strangE3ye a răspuns:

Se spuune ca tarile nordice au reusit sa ajunga departe, ceea ce noi nu am putu face!
Mai concret: Norvegia, Suedia, Danemarca, Finlanda etc sunt tari foarte dezvoltate, care ofera un trai muult mai bun deoarece are o economie de invidiat,... si industrie, tehnologie...
se pare ca si pe viitor s-ar mentine aceastea, asa se crede!
uite un exemplu: copiii suedezi sunt "indoctrinati" inca din clasele mici cu ideea: ' daca tu cumperi un produs pe care scrie SUEDIA, parintii tai au un loc de munca si mai mult de atat si tu te vei bucura de unul cand vei fi mare!'