| Vivilica a întrebat:

Bună ziua! Ce cadouri cumpărați copiilor de 7 ani acum de sărbători, aveți idei de ceva, nu știu ce sa ii cumpăr fetitei, sunt în pana de idei? Orice idee este binevenita. Mulțumesc anticipat

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

O papusa, o rochita, getute sau hainuta noua, un puzzle, sau alt joc poentru varsta de 7-8ani.

| sierra1 a răspuns:

"nu știu ce sa ii cumpăr fetitei"

e vorba de fetița ta?

spune-ne ce are, ce n-are, ce i-ar plăcea, ce nu, apoi spunem noi

| Fatamuntilor a răspuns:

Esti mamica?
Spune-i fetitei sa scrie mosului. Poate te inspiri din dorintele ei!
Acuma depinde si de buget.

Răspuns utilizator avertizat
| blackann a răspuns:

Portocale si covrigi. laughing

Jocuri de societate, jocuri care ii dezvolta imaginatia, geanta/ghiozdan pentru scoala, puzzle, lego, incaltaminte, bilete la disneyland, lectii de pian/chitara/ce instrument ii place ei, bilete la teatru de copii, tableta, microfon, aparat foto pentru copii. Trebuie sa aiba niste hobby-uri deja si daca nu, poate ii deschizi calea catre ceva.

Daca nu, cel mai bine ii scrie o scrisoare mosului si te inspiri din ce isi doreste, daca nu exista sau nu iti permiti exact ce vrea, te adaptezi si macar cumperi ceva asemanator.

| OxyAliA a răspuns:

Dacă aș fi fost în cazul tău, eu i-aș propune mai întâi, să facă o scrisoare "moșului", unde să noteze ceea ce își dorește.
Acolo sigur îți vei da seama de dorințele ei. Acum depinde și bugetul. Dar nu cred că vei avea prea mari probleme cu asta. Succes!

| Alina0124 a răspuns:

Rochițe, hăinuțe, păpuși, tot felul de jucării.