| MARGARETA_8054 a întrebat:

Mă numesc Margareta, am doi fraţi şi o soră. Tată-l nostru a decedat in 9 mai 2010. A fost divorţat de mama şi a trăit în concubinaj cu o femeie. Avem certificat de moştenitori, cota 1/4 fiecare. Casa a fost cumpărată de tata iar in luna noiembrie 2010 am aflat că a lăsat testament acelei femei, erau condiţii puse in testament, acea femeie nu ne-a spus la început că are testament, l-am înmormântat noi -copiii, deşi ar fi trebuit să-l inmormânteze ea conform testamentului.Acea femeie ne-a dat în judecată, spunând că îi revine totul, pe data de 14 iunie trebuie să ne prezentăm la judecătorie. Vă rog frumos să-mi scrieţi în această situaţie ce avem de făcut? se poate ataca testamentul? ar fi bine să ne găsim un avocat? Vă mulţumesc frumos! Cu respect,

Răspuns Câştigător
| dadaye a răspuns:

Aceeasi intrebare poti s-o adresezi celor de pe DCSLEx sau pe linkul:
http://www.dsclex.ro/consilierjuridic/consilier.htm
oameni deosebit de amabili si care m-au ajutat si pe mine in situatii dificile si din care am iesit cu fruntea sus. bafta :)