| GiiaaBăă a întrebat:

Bunăă TPU. Anul acesta de Halloween, nu am putut să fac nicio petrecere, nimic, pentru că nu m-au lăsat părinții. Dar anul viitor de Halloween (știu că e foarte devreme, mai e muuuult până la Halloween-ul viitor dar eu nu mai am răbdare), vreau să dau o super petrecere de Halloween la mine acasă. Prietenele mele cele mai bune mă vor ajuta, și voi invita prietenii. Întrebările:
1. Cum să decorez casa ca cel mai înfricoșător castel de groază? Adică o să acopăr ferestrele cu cearșeafuri, o să pun neoane și lasere, și o să lipesc abțipilduri. Va fi întuneric beznă, doar câteva lumini, lanterne, neaone și lasere.
2. Am auzit ca daca umplii o găleată cu apă până la jumătate, și arunci în găleată gheață carbonică (gheață uscată), iese abur, fum. E adevărat, am văzut și un videoclip pe youtube. Dar habar nu am de unde să cumpăr această gheață. Am încercat cu gheață normală,. dar nu merge. Nu vreau să comand de pe internet, dar dacă asta e singura modalitate, comand. Nu conteză prețul, fac orice pentru a avea cea mai tare petrecere de Halloween.
3. Mâncare și băuturi... hhmm! Câteva idei? puppy dog eyes

Funditzăă :X

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| luckshot a răspuns:

Hmm ai niste idei super dar poti face mult mai multe poti face dovleci cu diverse exprimari poti face o alee a mortii pana la intrare in castel asa cum ai spus...iar gheata poti sa te interesezi aici http://www.miresici.ro/f15/6253-gheata-carbonica/ nu este foarte scumpa dar vezi si tu... Sper ca ma inviti si pe mine la party :X:)):)):)) (sper sa iti fie de folos link-ul)