| anonim_4396 a întrebat:

Bunaaa! Am cumparat un laptop care are camera web dar nu stiu cum sa o folosesc. Adica de unde sa o deschid sa ma vad.

16 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu trebuie deschisa. Pornesti Messengerul si te vei vedea. Poti folosi si alte programe ca Skype, AMCap, etc.

| Deni0919 a răspuns (pentru Salontanul):

Da, dar vreau sa fac poze, de exemplu...

| Salontanul a răspuns (pentru Deni0919):

Downloadeaza programe de aici: http://en.softonic.com/s/programe-webcam
Numai cele pe care nu scrie Buy now.

| Deni0919 a răspuns (pentru Salontanul):

Si dintre cele 14 care mi-o recomanzi?

| Salontanul a răspuns (pentru Deni0919):

Cele unde scrie Free. Eu folosesc o varianta de AMCap.

| LucaTheodor a răspuns:

Incearca din start si da ALL PROGRAMS
si caut-o pe acolo.

| manolo a răspuns:

Ca să o poţi folosi, trebuie să o instalezi. Dacă ai făcut asta deja, atunci trebuie să o găseşti în "my computer" sub unităţile de cd/dvd. Baftă!

| Deni0919 a răspuns (pentru manolo):

Si cum sa o instalez?

| manolo a răspuns (pentru Deni0919):

Spune-mi ce laptop ai si ce sistem folosesti (win xp sau win7)

| Deni0919 a răspuns (pentru manolo):

Acer Aspire E1-531 si am Windows 7

| manolo a răspuns (pentru Deni0919):

Intra aici şi ia driverul pentru webcam (webcam application)
îl instalezi după aceea, urmezi paşii din setup şi ar trebui să mearga.
http://support.acer.com/us/en/product/default.aspx?modelId=4097

| Deni0919 a răspuns (pentru manolo):

Deci?

| manolo a răspuns (pentru Deni0919):

Deci, ce? laughing
îţi spun pas cu pas cum trebuie să faci?

| Deni0919 a răspuns (pentru manolo):

Se descarca foarte incet. E in regula?

| Deni0919 a răspuns (pentru manolo):

Nu mai conteaza oh go on Am zis"Deci?" inainte ca tu sa-mi dai raspunsul...

| manolo a răspuns (pentru Deni0919):

Da, de obicei se ia aşa de pe siturile producătorilor. Aşteaptă să se termine şi apoi instalezi driverul. Ai win 7 pe 32 sau 64 de biti?