| chatalynutzz a întrebat:

Bunda TPU:Am o problema
O iubesc mult pe o fata de cam 4 ani si ea tot de vreo 4 ani.
Ea este o fata foarte draguta le place cam la toti baietii din clasa de ea...
Anul acesta i-am spus ca as vrea sa ne sarutam, dar ea a spus ca nu se simte pregatita, ca i se pare ca este prea mica, eu i-am incercat sa-i explic ca vreau doar un sarut ca o iubesc de atatia ani si ar trebui sa inteleaga ca nu mai rezist...
Dati-mi si mie sfaturi cum as putea sa o conving
E putin mai timida, cum as putea sa abordez situtia pentru a intelege?
FUNDA caruia ma ajuta

Răspuns Câştigător
| ladyMillion a răspuns:

Heyhappyun lucru nu inteleg eu,voi sunteti impreuna? sau e doar asa o iubire din aia"sa fie acolo"? un alt lucru important pe care ai uitat sa-l mentionezi este varsta ta si a fetei,pentru ca chestiile astea de dragoste difera in functie de varsta; oricum in orice situatie,daca tu o iubesti si vrei foarte mult sa o saruti,iar ea nu e pregatita,singurul lucru pe care il poti face este sa-i castigi putin cate putin increderea,sa-i dovedesti ca intr-adevar tii la ea,poti incepe prin a-i propune sa va plimbati,sau sa mergeti impreuna acasa dupa scoala,o poti lua de mana; in alta zi pe langa faptul ca o iei de mana,la despartire poti sa-i spui un lucru dragut,cu ar fi :ca e foarte frumoasa; in alta zi ii poti spune ca o iubesti si ca tii la ea; in alta zi o poti mangaia usor pe fata si ii poti da un pupic mic pe obraz; si intr-un final vei ajunge si sa o saruti(dar aici te-as sfatui prieteneste sa nu-i zici ca vrei sa o saruti sau sa-i propui sau sa o intrebi daca te lasa,pentru ca vrei strica momentul,pur si simplu indreapta-te usor spre ea si incearca)daca nu vrea,tu ia-o de ambele maini, pup-o iarasi pe obraz si sopteste-i la ureche ca nu are de ce sa-si faca griji, spune-i sa aiba incredere in tinetongue
sper ca te-am ajutat; si daca mai ai nevoie de ceva poti sa-mi lasi id-ul tautonguesi te ajut mai mult pe messtongue

3 răspunsuri:
| IM5 a răspuns:

Poi.nu stiu cati ani aaveti? Ai asteptat atatia ani, sigur poti sa mai astepti putin.nu stiu poate la o petrecere.o poti saruta...nu stiu da si tu o petrecere micalaughing) nu stiu ce sa zic.si dupa poza de la avatar n-ai mai mult de 13 corect?

| chatalynutzz explică:

U suntem imp suntem pr dar ne iubim

| RFP a răspuns:

Nu poti obliga pe nimeni. Ai vrea sa fie un sarut trecator pe care sa nu ti-l aduci aminte? Trebuie sa ti cont si de parerea ei, nu te gandi doar la tine si la cum sa iti potolesti tu aceasta pasiune. Toate la momentul potrivit! Daca este o fata rationala nu va accepta oricat ai incerca tu sa o convingi.