| ~AleXa~ a întrebat:

Buuna! Eu si colegii mei ne-am hotarat sa mergem undeva in ultima zi de scoala dar problema e ca nu stim unde sa mergem( suntem din Bucuresti). Deci va rog sa ne dati niste idei la unde sa mergem... Dau funda! Astept cat mai multe raspunsuri...

1 răspuns:
| maria a răspuns:

1. puteti merge in parc ( Herastrau, Cismigiu, Tineretului sau Carol), va plimbati si puteti merge si la Muzeul Satului ca este in apropiere de Parcul Herastrau, unde sa puteti admira ultimele noutati si case aduse din tara aici. In Parcul Tineretului puteti face multe activitati sportive. In Cismigiu puteti sa va odihniti pe marginea apei si puteti manca placinte sau covrigi pe care le puteti lua inainte de a ajunge in parc, puteti lua niste pahare de unica folosinta si puteti servi apa si suc, in felul acesta economisiti niste bani sau puteti lua niste fructe, (de comun acord)care sa va placa si sunt mult mai sanatoase si au mai putine calorii.
2. Puteti merge la un film bun, dar mai vechi la TeleCinemateca. Este un farmec aparte, care nu se compara cu nici un film vazut la orice Mall.
3. Puteti sa petreceti o zi la un muzeu bucurestean si apoi sa mergeti sa mancati ceva care va place la un fast food.
4. Puteti sa mergeti sa practicati un sport si cu siguranta ca va veti simti minunat impreuna, la o sala de sport sau club. Un exemplu care imi vine in minte ar fi bowling sau biliard si sa jucati pe echipe. Sunt in zona Regiei doua cluburi sportive unde puteti juca bowling si biliard in conditii foarte bune. Totul este sa puteti sa va determinati sa mergeti si sa aveti posibilitatea financiara.
5. Puteti sa mergeti la un coleg/a acasa daca sta la casa si doreste sa va fie gazda, sa faceti ceva de mancare impreuna, sa stati pe terasa, sa jucati carti, remy, sah si sa va distrati fara excese de alcool sau mancare, depinde si de numarul de persoane.
Important este sa va simti bine, sa va bucurati impreuna si sa va fie drag ca petreceti acel timp impreuna. Sper sa iti fie de folos sugestiile mele. Distractie placuta si relaxare minunata cu colegii.