| anonim_4396 a întrebat:

Ca sa lucrezi in domeniul calculatoarelor trebuie sa ai terminata facultatea de informatica? Puteti sa-mi dati detalii sau un site? Am cautat pe google si nu am gasit ce ma interesa

Răspuns Câştigător
| whiplasher a răspuns:

Depinde unde vrei sa lucrezi. Daca vrei intr'un magazin de IT, sa zic vrea un tip sa'si faca un calculator pe bucati. Daca te pricepi, stii cam ce vrea, si in ce pret...nu ai nevoie. Ai nevoie sa-ti depui ceva'u la respectivu magazin. Si eventual o proba de lucru sa vada daca te descurci. Daca vrei sa lucrezi ca programator...ai nevoie de diploma de programator [java, c++, html, php, etc]. Depinde de domeniu.