| chiftelutacrocanta a întrebat:

Cainii simt teama? De aceea latra la oamenii care vin in curte? Chiar toti oamenii au un interes de hot cand intra la cineva in curte?

17 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| BlackRose03 a răspuns:

Cainii isi apara teritoriul. Daca nu sunt domesticiti vor ataca orice persoana.De asta sunt cazuri in care copiii au ajuns sfasiati cand au calcat pe teritoriul unui caine, chiar daca acei copii nu aveau intentii rele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da simt teama dar latra pentru ca isi apara teritoriul sau se bucura sa te revada si cersesc atentie daca sunt legati si nu au acces la tine.

| Fumiko a răspuns:

La uni caini le este frica si de acea latra, dar ati latra cand vad ca tie ti-e frica.

| NotMyFault a răspuns:

Da, simt teama, dar nu de aceea latra, e vorba de protejarea teritoriului.
Nu, nu toți manifesta interes in hoție.

| justanotheruser99 a răspuns (pentru NotMyFault):

Subscriu la ce a scris NotMyFault. E vorba de apararea teritoriului, dar si de frica de necunoscut.

| Deyne a răspuns:

Cainii simt o persoana buna si una rea! Cu siguranta nu o sa latre la un om cu suflet bun. Cainii au abilitatea de a simtii cand un om este trist, nervos, calm, linistit sau agitat. De asemenea ei simt energia negativa. Noi ca oameni nu ne putem da seama usor de asta.