| juniper a întrebat:

Cam cat creste parul intr-o luna? Acum doi ani, in 2008 m-am tuns scurt pana la gat si mi-a crescut destul de repede, intr-un an deja e pana peste umeri si stiu o fata creia i-a luat 7 ani sa-si creasca parul pana la solduri. Nu stiu de ce, dar mi se pare ca creste mai greu cand e mediu. Scuzati cacofonia.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intr-o luna creste aproximativ 2 cm.Si intr-adevar, parul pare a creste mai incet daca e mediu, dar nu e decat o impresiewinking, deoarece parul cand e scurt se observa cresterea acestuia cu 2 cm sa zicem, dar cand e mediu, nu prea se observa lucrul acestawinking.

4 răspunsuri:
| MisterKat a răspuns:

Stiu de la tipa la care ma tund ca parul creste cam 1-2 cm/luna.
Daca vrei sa iti creasca parul frumos si sanatos, atunci mananca sanatos. Vitamina A, E(Vitamina A o gasesti in morocovi si Vitamina E in alune, arahide etc) sunt foarte bune! Vitamina D (ce o gasesti in lacatate, oua) si Calciul.

| RooN a răspuns:

Parul creste diferit in functie de organismul fiecaruia, de mediul in care esti si de factorii de stres de care te lovesti in viata. Nu iti mai face probleme, o sa creasca.Viteza e de aproximativ 1 cm pe luna iar daca il tii desprins ajunge la 2cm pe luna.

| Pisik a răspuns:

Da. cam 1-2 cm pe luna happy
Uleiul de ricin ajuta firul de par sa creasca mai repede. :*

| haircut a răspuns:

Parul creste in medie 1-2 cm pe luna. vara cel mai repede.