| anonim_4396 a întrebat:

Cam cât de igienică o fi hârtia igienică? E și asta cancerigenă? Ce părere aveți?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Si astea cu care ne stergem la gura sunt din hartie reciclata
https://www.youtube.com/watch?v=G9_51W7igrI

Dar cum spuneam, nu inseamna nimic rau pentru ca pasta aceea de celuloza rezultata e dezinfectata.
Nu e nicio diferenta intre hartia igienica si celelalte (de bucatarie, ziare, coli de scris etc.),, ba chiar cea igienica cred ca e obtinuta mai "curat".
E mult mai rau sa te stergi cu servetele umede. Ai vazut cum miros? Cine stie ce chimicale baga in ele...

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Teoretic e igienica.
E reciclata, dar asta nu înseamnă ceva rău, de multe ori am găsit litere pe ea.

| anonim_4396 explică (pentru Bondarel99):

Teoretic e igienică și cred că va rămâne igienică doar în teorie. Și da, știu că există sortimente de hârtie igienică obținută prin reciclare. Nu e ceva rău, doar că nu știu cât de încredere o fi. Mulțumesc pentru răspuns.

| Bondarel99 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si astea cu care ne stergem la gura sunt din hartie reciclata
https://www.youtube.com/watch?v=G9_51W7igrI

Dar cum spuneam, nu inseamna nimic rau pentru ca pasta aceea de celuloza rezultata e dezinfectata.
Nu e nicio diferenta intre hartia igienica si celelalte (de bucatarie, ziare, coli de scris etc.),, ba chiar cea igienica cred ca e obtinuta mai "curat".
E mult mai rau sa te stergi cu servetele umede. Ai vazut cum miros? Cine stie ce chimicale baga in ele...

| Alexuţ02 a răspuns:

Mai bine şerveţele umede, chiar dacă costă mai mult thinking

Nu ştiu ce să zic, în ziua de azi nu mai poţi avea încredere în nimic, bună întrebare dar nu mă pronunţ.

| anonim_4396 explică (pentru Alexuţ02):

Mulțumesc pentru părere. Niciodată nu mi s-a părut de încredere hârtia igienică.