| VictorCti1234 a întrebat:

Cam cat la suta din videoclipurile de pe YouTube pe plan mondial au mai mult de 10k de vizionari?

Răspuns Câştigător
| MrkiddyKid1 a răspuns:

Okay hai sa facem un calcul rapid, in 2015 s-au estimat aproximativ 1.1 miliarde de videoclipuri incarcate pe YouTube, dintre care 58, 6 milioane au facut peste 10k de vizualizari. Daca imi amintesc ceva matematica. 56 milioane / 1 miliard * 100. aproximativ 5% din toate videourile de pe YouTube au 10k vizualizari sau mai mult!

| VictorCti1234 explică (pentru MrkiddyKid1):

Multumesc mult pentru raspuns.

1 răspuns: