| RAY a întrebat:

Cam cați bani dați pe haine pe an? Refolosiți hainele sau cumpărați mereu unele noi?

10 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu cred ca ajung la 1000 de lei pe an thinking
Refolosesc hainele cat timp arata bine. Unele tin cativa ani, altele se strica mai repede.

| RAY explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Ce spui sa cumpăr haine de toamna sau de iarna?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru RAY):

Daca ai cu ce te imbraca vara asta (cat a mai ramas), poti sa iei deja de toamna. Dar in magazine nu prea gasesti de toamna acum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

„Refolosiți hainele sau cumpărați mereu unele noi?"
Le arunc după prima purtare, că nu sunt sălbatic.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Așa zis sălbatici au creat civilizație vestice de azi, prin munca lor de sclavi a devenit america ceea ce este si marea Britanie

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Nu, telamonii civilizației vestice sunt Iisus și Socrate.

| RAY explică (pentru anonim_4396):

Ce au învățat ăștia ma de la Socrate sau Iisus

| Yasmin875 a răspuns:

In jur de o suta de milioane pe luna. Luna asta am dat 112. Am 231 de haine și 78 de perechi de încălțări dar nu se pun pantofii la socoteala.

| Cheo0S a răspuns:

Mai mult de 500 de lei nu dau.
Nu vad rostul sa-ti iei tricouri/blugi foarte scumpi spre exemplu, la fel stau pe tine.
Pe incaltaminte dau ceva mai mult intr-adevar. Dar aia o schimb mai rar.

| RAY explică (pentru Cheo0S):

Eu sunt minimalist, ce spui sa cumpăr haine de toamna sau de vara?