| AvalohAlyn a întrebat:

Cam de cate ori pe zi /într-o zi, face un șofer de autobuz traseul pe care îl are arondat?

Răspuns Câştigător
| wpetterssone a răspuns:

Cunosc un șofer de autobuz. Lucrează 6 ore (de la 5 la 11; de la 9 la 15; de la 13 la 19; de la 17 la 23; de la 21 la 3; de la 1 la 7). Traseul arondat are 16 stații, iar lungimea traseului este de 37 de km. Un traseu (tur) se face într-o oră și cinci minute. În general, acest șofer face 5 trasee cât timp este la serviciu.

1 răspuns:
| oz_1736 a răspuns:

Depinde de distanta parcursa. Am un prieten, sofer de autobuz in alt oras, si un circuit tur-retur dureaza 70 minute. In alte orase pot fi distante mai mari, mai mult timp la semafor