| smek3r a întrebat:

Când ați simțit ultima oară un cutremur?

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Probabil acum vreo 30-35 de ani, pe vremea cand eram inca in Romania.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pe 2 noiembrie anul trecut. Țin minte perfect.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu am simtit niciodata un cutremur, desi am prins cateva.

| mastadont a răspuns:

Am prins unul de intensitate mică pe când eram în Spania, acum vreo 15 ani. Era vreo 5 dimineața, mă trezisem dar mai leneveam în pat. A început patul să vibreze și să se miște sub mine, inițial am crezut că visez sau am paralizie în somn, dar când l-am văzut pe tata fugind ca nebunu din casă mi-am dat seama că e ceva serios. Până m-am dezmeticit eu a trecut însă și totul a fost ok.

| sammie a răspuns:

Prin feburarie cred. Tin minte ca am fost la schi cu parintii si eram intr-o zona mai de padure si munte si a fost un cutremur destul de mare. S-au miscat obiectele de pe masa si de pe noptiera si a tinut cam 2 minute ( tin sa mentionez ca atunci eram in camera de la cabana ).

| sammie a răspuns (pentru sammie):

Februarie*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer? Niciodată. Dormeam când au fost cutremure în zona unde stau.

| ALM2000RO a răspuns:

Nu am simțit unul niciodată. Stau în Cluj.

| Celdrept a răspuns:

Acum câteva luni de intensitate mica era, se clatina patul pentru câteva secunde.

| Sportacus123 a răspuns:

N-am simțit niciodată un cutremur.