| anonim_4396 a întrebat:

Cand cautati un partener / o partenera, dragostea e prima chestie care va intereseaza? Adica sa tina la voi neconditionat? Pai o persoana care spune chestia asta si dupa spune " nu vreau o persoana timida langa mine" nu spune intr-un fel sau altul ca nu e de fapt cel mai important lucru dragostea ci caracterul acelei persoane? Daca stau bine si ma gandesc, persoanele timide nu sunt cunoascute ca nefiind iubitoare ci doar putin tembele adica le e frica sa vorbeasca etc etc dar totusi mai ales baietii timizi sunt mai evitati ca satanistii. E gresit sa cred ca atunci cand o persoana zice ca vrea dragoste dar dupa baga " nu vreau timid / pampalau " si mai stiu eu ce sinonime, de fapt minte fara sa isi dea seama?

De ce zic asta, mai ales in viata reala dar si multi aici pe site zic "iubirea conteaza si "sufletul" dar dupa nu se poate sa nu adauge " sa nu fie timid/a ". Asta imi da de inteles ca dragostea nu e chiar pe primul loc in planurile lor. zic eu. poate gresesc. Cu raspunsurile voastre poate ma lamuresc

17 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Parerea mea ( stiu ca ma repet des ) este ca banii sunt dumnezeu in viata si doar ei conteaza egal daca esti timid,urat, gras, prost, dus cu pluta etc daca ai banii ai orice femeie vrei tu, faza asta cu timiditatea e o vrajeala tipica sexului frumos, ca noi iubim sufletul barbatului, de fapt doar banii conteaza pentru ele atat in scimb pentru noi fizicul lor

| Mădă0611 a răspuns:

Esti timid. devil
Sa fim seriosi, nimeni nu te place doar pentru suflet, sau eventual cineva orb, placutul e pentru a avea urmasi, sex, dragostea nici macar nu exista. Oamenii cauta in celalalt siguranta; in creierul barbatilor un corp cu sani mari, fese marisoare si ceva sunculita pe ici colo ofera siguranta unui urmas sanatos, in creierul femeilor puterea fizica, intelectuala sau financiara e cea care ofera acea siguranta. Cele satule de fite si figuri o sa vrea un baiat timid, linistit (putere intelectuala, sa zicem).

| anonim_4396 explică (pentru Mădă0611):

"Esti timid" daca spuneam " ce aveti fratilor cu gay" inseamna neaparat ca sunt gay? esti mai inteligenta de atat laughing

| anonim_4396 explică (pentru Mădă0611):

Ca sa intelegi mai bine de fapt ce voiam sa spun. femeia e cunoscuta in ziua de azi ca "fiinta divina" care cauta doar dragoste, dar faza e ca numai dragoste nu cauta. asta voiam sa spun. nu dragoste "pura" ci si alte chestii, pana la urma suntem toti oameni, nu?

| Mădă0611 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca zici "ce aveti fratilor cu gay?" nu esti gay, dar in cazul asta se vede ca e vorba de aparare. devil Esti timid, de ce ar fi jignire?
Femeile sunt "divine" pentru ca natura le-a facut sa nu fie tot timpul "pornite" (ele pot ramane insarcinate doar in anumite perioade, barbatii pot insarcina oricand), astfel ele cauta si altceva, am zis mai sus, potolindu-i pe barbati, dar scopul e reproducerea, oricat ai suci povestea, deci pan' la urma, toata lumea cauta acelasi lucru. Bine, acum nu te astepta sa iti zica o fata asta, nici eu n-as zice-o fata in fata laughing, dar sunt sigura ca nici tie nu ti-ar placea sa iti spuna din prima cea pe care o placi. Suntem la conversatii, altfel te certam un pic pentru intrebarile a caror raspuns nu vrei sa-l afli/auzi de fapt. tongue

| anonim_4396 explică (pentru Mădă0611):

Ma simt " jignit " pentru ca nu e asa, dar problema ta, crede ce vrei. happy

| Mădă0611 a răspuns (pentru anonim_4396):

Stai asa, ce e rau in a fi timid?

| anonim_4396 explică (pentru Mădă0611):

Repet poate nu ai inteles prima oara. ma enerveaza pentru ca nu sunt asa, nu e ca ar fi vreo "jignire" sa fi timid. percepusi cucoana adesso?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cucoana acum "

| Mădă0611 a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing credeam ca suntem friendsi si mi-am permis sa glumesc, vad ca nu.

| RAY a răspuns (pentru Mădă0611):

Esti cam singura care raspunde sincer pe aici

| LoveSleep a răspuns:

Dragostea nu-i de ajuns să țină o relație.
Trebuie să ai ce vorbi cu cel de lângă tine. Fetele, mai ales cele mai "experimentate" caută ceva nou, ceva ce să le scoată din rutina aia care o au cu majoritatea celor de sex masculin. Un timid de genu', n-ar putea face niciodată asta.
Toate se feresc de cei timizi. Și pe bună dreptate: Ce să faci cu cei de acest gen? Să jucați șah? Acolo nu e nevoie de multă vorbărie.

| Doub a răspuns:

"Cand cautati un partener / o partenera, dragostea e prima chestie care va intereseaza?"- Nu. Prima oara vreau sa-i vad caracterul. E logic. Te indragostesti de personalitatea lui.
Si legat de timiditate. Mai sunt fete care aprecieaza. Eu una, nu.

| OoBunnyoO a răspuns:

Dragoste vor toti, asa cum a spus si cineva mai sus, dar ca sa pot sa ajungi sa te indragostesti, te uiti dupa anumite calitati intr-o anumita persoana. Asa cum poate si tu cauti dragoste, dar nu vrei o fata urata sau ceva de genul.
Dragostea se naste dupa ce gasesti o persoana cu care sa simti ca poti avea o anumita legatura, iar acea legatura o poti avea numai cu un anumit tip de persoane care au anumite calitati pe care le cauti.
Exemplul lui Depress este destul de bun.

| AirănMeidăn a răspuns:

eu credeam ca dragostea nici nu se mai pune.
iubirea o vrem de la persoana potrivita. degeaba e un batran de 70 de ani care iubeste o tipa de 25. normal ca ea vrea sa si arate bine, plus multe alte calitati.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stii,e ca si cum ai spune:
"Imi place mancarea, dar sa nu fie picanta." laughing
sau
"Imi plac filmele, dar sa nu fie de comedie."
Nu e mare lucru.
Fiecare avem preferinte.

| Pinocchio a răspuns:

Dragoste doresc toti, ca sunt timizi ca nu.
Cei care vreau dragoste dar refuza timizii, probabil nu au destula rabdare, sau vor mai mult sex, ori chiar si ei sunt timizi si vor ca viitorul partener/partenera sa faca primul pas.