| anonim_4396 a întrebat:

Cand donezi sange prima data, verifica ei daca ai hepatita sau doar te intreaba daca ai avut?

2 răspunsuri:
| Alex_7297 a răspuns:

Bună!
Donatul sângelui are 3 avantaje : 1. eşti fericit că ai reuşit, probabil să salvezi o viaţă; 2.ai toate analizele făcute, deoarece ţi se fac înainte să donezi.; 3. te-alegi şi cu nişte bani.
Deci, ca să-ţi răspund la întrebare, nu te întreabă, verifică ei.
Sper că ţi-am fost de folos!
Pace!

| DrViorel a răspuns:

Ti se fac analize, iar pe baza rezultatelor analizei, ti se va confirma daca donezi sau daca nu donezi, nu trebuie neaprat sa ai o boala sa fi respins, poti avea si nereguli in sange care sa ajute la respingerea ta ca si donator... Sanatate si o zi buna!