| RAY a întrebat:

Cand facem deficit caloric este bine sa rezulte din sport sau restrictie alimentara?

3 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Combinatie! E ideal sa facam si sport si sa avem si deficit de maxim 1000 Kcal/zi.
Sport fara dieta nu merge, insa invers da! Daca din anumite motive nu putem face sport, merge slabire f bine si doar cu deficit, doar sa mancam sanatos si sa avem toti nutrientii, minerale, vitamine optim.
Poate avem o munca foarte ocupanta de timp, si asa mai departe, si nu putem face sport.

| gemeni6226 a răspuns:

Eu sunt de parere ca in viata nimic nu trebuie exagerat totul trebuie facut moderat si cu pasi normali(sau mici) caci orice dus la extrem dauneaza si are efect invers.Deci si si dar nu exagerat.

| Apokales a răspuns:

Din alimentatie pentru ca din sport este mai greu si fiind intr-un deficit caloric iti distrugi si asa muschii degeaba. Personal fac putin cardio, iar cand slabesc il privesc doar ca pe un supliment.