| Bairam_Stefy_1989 a întrebat:

Cand ii arati unei persoane ca nu o suporti, ce credeti se enerveaza? reactiile lui sunt ca si el vrea sa ma enerveze pe mine.multumesc

1 răspuns:
| Hammurabi a răspuns:

Nu îi arăți. Cea mai bună cale e să-i spui în cuvinte clar și civilizat că nu vrei să ai de a face cu el/ea și nimic nu-ți va schimba părerea, iar apoi să-l ignori total.
Orice altă abordare sau joc gen șoarecele și pisica nu poate dovedi decât neseriozitatea intențiilor tale și îi va da lui argumente să insiste în continuare.