| amandina_9414 a întrebat:

Cand se ingrasa mai repede parul? cand il tii legat sau desfacut? astept raspunsuri cu argumente.multumesc!

Răspuns Câştigător
| Elena_1106 a răspuns:

In amandoua cazurile:
CAND IL TII LEGAT: pai alergi faci miscare si transpiri, parul fiind legat nu se aeriseste cum trebuie si incepe sa se ingrase si sa ti se lipeasca firele ca si cum le-ai fi dat cu crema si arata urat fiind lucios si ''lipit''
CAND IL TII DEZLEGAT: pai parul fiind dezlegat se ingrasa mai putin mai greu dar nu e mare diferenta la fel te joci, alergi, iesi la o plimbare cu prietenii si parul aduna praf de peste tot din jurul lui si se ingrasa din nou dar mai incet deoarece atunci cand transpiri parul fiind dezlegat se ususca mai repede si ''respira''

deci cand il tii dezlegat practic se incetineste (nu foarte mult) procesul de ingrasare
ca sa il tii curat pe tot parcursul saptamanii spalal miercurea/joia iar apoi duminica
oricum trebuie sa il speli de doua ori, o data este prea putin deoarece se ingraja si se face urat intr-o saptama si de mai mult de doua ori e prea mult deoarece afecteaza firele de par

8 răspunsuri:
| lencikk a răspuns:

Papusha parul nu se ingrasa daca te speli...si ca la prosti iti dai seama ca se ingrasa mai repede cand il ai desfacut sau esti pe ciklu...asa ca spala-te:*

| vyo a răspuns:

Pai daca il ti desfacut ai tendinta sa il aranjezi mereu si din cauza asta se ingrasa de 10 ori mai mult decat daca l-ai tine strans.

| kytyna a răspuns:

Eu cred ca elasticul strans ii face un mare rau, pentru ca il rupe, trage de el il slabeste si il "uzeaza"iremediabil acolo unde este adunat manunchi.nu îţi prinde niciodată părul atunci când dormi. Îl poţi împleti, dar evită folosirea elasticelor de păr. Acestea exercită presiune asupra firului de păr, deteriorându-l. Iti recomand să renunţi pe cât de mult posibil la elasticele de păr. Şi părul tău are nevoie de libertate!

| Mai Tare Ca Un Drog a răspuns:

Nu neaparat. Chear daca iti tii parul prins si esti toata ziua cu mana in el tot se ingrasa. Conteaza cat de bine il ingrijesti

| biank98 a răspuns:

Desfacut dar ai grija si cu ce sampon si balsam il speli si piaptana-l mereu. Eu il tin mai mult prins deoarece sta mai bine dar conteaza cum e felul parului.

Succes :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand il tin strans mi se ingrasa mai greu, iar cand e desfacut un picut mai repede, dar asa e la parul meu.La tine poate sa fie invers happy

| Kataa a răspuns:

Mai mult desfacut pentru ca tot dai cu mana prin el si e normal sa se ingrase.Eu il tin mai mult in coada jy se ingrasa greu, dar acumdepinde si cum ai parul!
Ne mai auzimwinking

| luminita_4984 a răspuns:

Desfacut, mai ales daca bagi mana in el