| anonim_4396 a întrebat:

Care ar fi diferenta fundamentala intre sah si viata reala?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ati stat mult sa va ganditi la raspunsurile astea?

| Hakuouki a răspuns:

In sah daca faci o mutare gresita poti pierde o piesa, in viata poti pierde un prieten drag, in sah daca faci o mutare fatala pierzi jocul, in viata o miscare fatala este... fatala. Sahul este un joc, viata nu este asa.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Hakuouki):

Daca pierzi o piesa ai pierdut si jocul

| Hakuouki a răspuns (pentru Cosmin86):

Depinde mai mult de jucator si de abilitatea acestuia de a se adapta..intr-adevar iti scad sansele, dar nu pierzi jocul.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Hakuouki):

E deja teorie cum sa castigi cu material in plus... stii deja ce trebuie sa faci.

p.s. : vorbesc de piesa "pierduta", nu sacrifica pentru avantaj pozitional.

| Lαrisα a răspuns:

Dar care sunt asemanarile? confused

| Bøøgey a răspuns:

Sahul e mai greu.