| BucurCristina a întrebat:

Care au fost cele mai mari cutremure de pe pamant?
Ce ai facut/ai face daca te-ai trezi in mijlocul unui cutremur acasa? Dar pe strada?
Calamitate naturala o consideri cea mai infricosatoare? De ce?

3 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

9,5 grade pe Richter. Chile, 1960. Asta a fost cel mai mare. Din cate imi aduc aminte, in orasul cel mai afectat, au ramas doar cateva cladiri in picioare.

| Freya1 a răspuns:

Nu stiu la noi cred ca cel din 77
Se zice ca te pui sub mese sau birouri grele; pe holuri; in coltul camerelor; langa stalpii de rezistenta.
Cred ca inundatiile si cutremurele

| Victor453 a răspuns:

In Moldova 31 august 1986 8 grade
sa ma vir undeva, sa nu ma uicida))
sa ma firesc de cladari si sa ma duc intr-un loc liber
cutremur, inundatii si tornado
catare nu am tem de cutremur)) chiar imi place