| anonim_4396 a întrebat:

Care considerați că este cea mai admirabilă calitate a unei persoane?

17 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Omenia

| RAY a răspuns:

Rabdarea,sinceritatea,de a accepta critica din partea lor, astfel vei evolua kristin in viata

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Presupun ca fidelitatea fata de orice.

| Mosotti a răspuns:

Sa aiba caracter, sa stie sa se comporte, sa fie intelegator, ca astia-s rari. Adica cand zici ca ai facut videochat in trecut sa inteleaga ca nu e problema, si nu are legatura cu prezentul, e un ex la care se supara multi, ca nu inteleg ca nu e problema asta.
E doar un exemplu.

| Simpatic a răspuns:

Sinceritatea

| Celcestietot a răspuns:

As spune ca este onoarea este cea mai mare, chiar tintesc catre un tot cu ea si acaparez orice prin derivare, iar aceasta se arata prima. Tu, ce parere ai despre asta happy?

| SilentRain a răspuns:

Capacitatea de a se adapta în oricare situație, de a fi descurcăreț
Degeba ești sincer dacă ești și prost de dai în gropii

| CodrutElian1990 a răspuns:

Loialitatea: cuprinde si sinceritatea.

| gemeni6226 a răspuns:

Sinceritatea si empatia.

| StrongHeart a răspuns:

Sa fie o persoana cinstita,sa nu tradeze e poate cel mai important lucru,in viata.
Adevarul e ca toti avem defecte dar daca iti recunosti vina,esti sincer,cinstit cu ceilalti,se pot indrepta si lucruri care credeai ca nu se pot indrepta.
Cu toate astea,credinta ramane cel mai important lucru,suntem oameni,cadem,avem slabiciuni. Oamenii nu sunt mereu acolo sa iti intinda o mana de ajutor sau sa-ti arunce un colac de salvare,si ce ne facem atunci? Daca nu ai credinta,cazi mai rau si mai rau si tot asa si nu se mai termina cercul vicios.
Pentru ca stim din scripturi ca nu la fiii omului gasim izbavirea,deci degeaba ne bazam pe familie,psiholog,preot.Pot ajuta si oamenii desigur,dar in primul rand trebuie sa te intorci la Dumnezeu tu cand esti singur cu tine insuti.
Daca ai credinta, iti iubesti aproapele si cel mai important sa ierti, chiar si atunci cand poate nu merita, poate tu ai dreptate, dar daca tu poti sa ierti e un lucru foarte mare si esti rasplatit cu bunatate cand arati bunatate.
Cand faci rau, se intoarce de 10 ori mai mult rau.Am testat pe pielea mea, stiu ce vorbesc.Viata e ciudata si grea si urata si falsa si plina de iluzii si de incercari, dar trebuie sa nu ne dam batuti, chiar daca poate constiinta iti spune sa renunti, vocile alea nu sunt de la noi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bunătatea.
O persoană bună este și frumoasă, apropo.

| Bruno92 a răspuns:

Modestia și sinceritatea.

| Helper07 a răspuns:

Ca poate iubi.

Răspuns utilizator avertizat
| Onisim10 a răspuns:

Cred ca Sinceritatea.

| ceafostodata a răspuns:

Sinceritatea, onestia și bunătatea. Aceste calități sunt cele mai importante și adorabile după părerea mea.

| ovidiu29asd a răspuns:

Imi e foarte greu sa rezum intr-un singur cuvant, dar cred ca termenul de "peace", ce include starea de bine generalizata, cu care sa "molipsesti" toti oamenii din jur, din care sa nu te scoata aproape nimeni, puterea de a ierta greseli ale unora, empatizand oarecum cu ei, gandindu-te ca ai fi putut la fel de simplu sa faci acelasi lucru; din punctul meu de vedere aceasta calitate este cu o treapta mai sus decat toate calitatile de autorealizare ce sunt situate in varful piramidei nevoilor.