| miuuuuxd a întrebat:

Care considerati ca este sensul vietii?

9 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Viata are sens?
Din punctul meu de vedere, nuprea.

| Doub a răspuns:

Sa mori. Da' pana mori sa-ti traiesti viata la maxim.

| Cameliapantiru a răspuns:

In opinia mea, sensul vietii este sa traiesti frumos, sa fii empatic, sa ajuti cat de mult poti, sa infrumusetezi, prin ceea ce faci tu, viata semenilor tai, sa fii foarte bine pregatit in domeniul tau de activitate si sa devii util societatii prin munca ta.

Răspuns utilizator avertizat
| Innsbruck a răspuns:

Sa-ti gasesti un scop.

| Mariapetrupanainte a răspuns:

Eu cred sa sensul vietii sunt copii, noi ne nastem pentru a deveni parinti si pentru a da urmasi ca rasa omeneasca sa nu dispara nu stiu asa este parerea mea.

| miuuuuxd explică (pentru Mariapetrupanainte):

E cam ciudata chestia asta, sa trăiești doar ca sa perpetuezi specia? Atunci care mai este diferența între noi si animale?

| Mariapetrupanainte a răspuns (pentru miuuuuxd):

Eu am spus la general insa personal fiecare pentru ceva traeiste. Oricine are vise si scopuri pe care doreste sa le realizeze.Cariera,familie,casa,,copii sunt lucruri pe care toti ni le dorim si pentru care traim ca intr-o zi sa le avem si sa fim imliniti.Si stii in ziua de azi un ciine poate avea mai multa inima decit un om.

| Irinoasa a răspuns:

Eu cred asa: Creatorul nostru ne-a creat ca sa fim langa El, problema e la noi: vrem noi sa ascultam de El? E cam greu in lumea asta murdara sa faci ce este bine, dar se merita chiar daca uneori esti nevoit sa suferi pentru asta