| Nustiucinece a întrebat:

Care credeti ca este sensul vieti?

10 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Sa poti sa fii sincer cu tine si sa reusesti sa ii iubesti pe ceilalti in tot timpul asta.

| William a răspuns:

Sa te bucuri de ea (de viata).

| RAY a răspuns:

Sa te descoperi pe tine insuti parerea mea

| peperonies a răspuns:

Difera de la caz la caz.

| syd a răspuns:

Nu cred ca este. Cred ca ti-l faci singur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e doar un singur sens. Fiecare avem un sens unic, chiar si asa destinatia e aceeasi si coincide cu toate sensurile, totul plecand de la cunoasterea in ansamblu a vietii.

| KMaddieK a răspuns:

Pentru mine, sensul vietii reprezinta sansa de a descoperi intr-un anumit timp toate emotiile. De ce ne nastem ca oricum murim? Cred ca fiecare om poate schimba in bine sau rau traiul viitoarelor generatii. Intrebarile astea "de ce ne nastem","care e sensul", ne demoralizeaza, nu trebuie sa ne gandim la cat timp mai avem de trait, la faptul ca intr-o zi nu vom mai fii, trebuie sa ne bucuram de sansa asta. Sensul vietii o mai reprezinta si cautarea fericirii. (Asta e parerea mea!) happy

| nlko a răspuns:

Pentru fiecare viata are un alt sens...

| meinyiddishekop a răspuns:

Sa ajungi Gold I.

| Nustiucinece explică (pentru meinyiddishekop):

Omu meu happy. sunt silver 2 de cand ma stiu sad