| anonim_4396 a întrebat:

Care credeti ca sunt cele mai importante calitati ale unui om?

Răspuns Câştigător
| Dante30 a răspuns:

Sa fie realist, altruist/bun la suflet cand trebuie, empatic, rece ca nu se merita sa iti bati mereu capul, sa fie calm, analitic si sa se poata adapta in orice situatie fara sa dramatizeze ci doar sa o ia ca atare, sa stie sa isi puna sentimentele in vorbe/gesturi, sa fie perceptiv, sa fie atent la detalii si la tot ce il inconjoara, sa fie deschis la minte vizavi de orice subiect, sa stie sa fie respectuos/recunoscator, sa fie atat singuratic cat si sociabil in sensul ca nici sa fi 24/7 in grupuri cluburi etc, e necesar si timp singur sa te auto descoperi/relaxezi si sa iti limpezesti gandurile, sa fie iubitor de frumos adica sa inteleaga ca totul e relativ si chiar daca lui I se pare ca, lui cutare si cutare nu le sta bine impreuna ci sa inteleaga ca frumusetea sta in ochii privitorului.
Sa fie calculat in vorbe si actiuni, si cred ca mai presus de orice sa fie decent indiferent de situatie, eu cel putin cam asa sunt ca persoana si toate calitatile astea +- multe altele sunt cele mai importante.

| Krixxus a răspuns (pentru Dante30):

Ceva de genu' cautam big grin

| IWithYou a răspuns (pentru Dante30):

"mai presus de orice sa fie decent indiferent de situatie"
ce inseamna decent, pentru tine?

27 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Educația.

| T0T a răspuns:

Date fiind faptele constrânse într-o amplexiune mezenterico-entirică putem intra într-o anomalie antidinastică parcă creeată printr-o banalitate foilentonistă aparținând unei benedicțiuni divine transpuse ortoganal prin situs-invertus, a unui fenomen plurirenascetistic, tahocardiac care parcă este stopat în zilele de astăzi de această stagnare umanistă și chiar dezumanizare precoce. În prezent, trecut în momentul de față dar viitor în momentele de după acesta ar trebui să desfășurăm o eleemozină, un sprijin măreț din punct de vedere spiritual dar totuși care aparține domeniului microsociologic.

| Krixxus a răspuns (pentru T0T):

Ok...nu am nici cea mai mica idee ce ai zis acolo

| Doub a răspuns:

Inteligenta si compasiune.

| KillMePlease a răspuns:

Inteligenta, capacitatea de a deosebi binele de rau si nepasarea (in anumite cazuri).

| AirănMeidăn a răspuns:

sinceritatea
afectiunea
inteligenta
in unele cazuri si cumpatarea
si bineinteles banii, lol

Răspuns utilizator avertizat
| Cameliapantiru a răspuns:

Cinstea/onestitatea, inteligenta, harnicia, empatia si altruismul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inteligența, imaginația, modestia, simțul umorului, calmul, bunătatea, onestitatea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intuitia.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

altruismul.

| Drolja a răspuns:

Capacitatea de a asculta şi cumpătarea (ca opus al excesului de zel în idioţie).
(Edit) Totuşi, aş modifica puţin, în loc de "cumpătare" aş zice "potolire", ştii? Acel om care se mai gândeşte odată la idioţenia care tocmai i-a trecut prin minte, şi totuşi îşi astâmpără excesul de zel şi pornirile: "bă, dă-o naibii!". Ar fi mult mai uşor de suportat proştii, dacă ar fi mai potoliţi. Dar cred că deja dezbat cu paradoxuri.

| Drolja a răspuns (pentru Drolja):

Şi prima calitate poate fi rezumată şi înlocuită cu un termen care îmi place mai mult, anume "tăcere".

| Happyjump a răspuns:

Cu siguranța cea mai mare calitate o sa mi se para mereu umorul.

| Krixxus a răspuns:

Asa-i
nu sunt prea multi oameni cumpatati, din pacate

| Krixxus a răspuns:

laughing) da, asta imi place

| Krixxus a răspuns:

Ma asteptam sa zice cineva personalitatea...

| BaiatDeGaşcă a răspuns:

Perseverenta.
Omenia.
Onestitatea.
Responsabilitatea.
Devotamentul.
Intelepciunea.
Rabdarea.
Cinstea.

| Krixxus a răspuns (pentru BaiatDeGaşcă):

Bunicele, dar parca mai lipsesc cateva

| BaiatDeGaşcă a răspuns (pentru Krixxus):

Harnicie,bunatate,credinta,darnicie!

| Krixxus a răspuns (pentru BaiatDeGaşcă):

Tot nu sunt cele pe care le caut

| BaiatDeGaşcă a răspuns (pentru Krixxus):

Pacathappy Eh da nu e baihappy

| Krixxus a răspuns (pentru BaiatDeGaşcă):

:p

| Petrica1337 a răspuns:

Comunicarea, intelegerea, de a fi un bun bucatar si flexibil.
Depindesi si de om, atat cat si de pasiunile lui. Toti suntem diferiti, ceea ce ne face speciali. happy

| IWithYou a răspuns:

Meh, ce considera altii calitati, sunt defecte pentru altii si invers.
defectele rulz, si alea fac o persoana interesanta.
desigur, scot din ecuatie prostia, si toate celelalte trasaturi ce se nasc din ea.