| KillMePlease a întrebat:

Care credeti voi ca este cea mai mare calitate a omului?
Dar cel mai mare defect?

16 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

In ziua de astazi din punctul meu de vedere cea mai mare calitatea a omului este parsivitatea, iar cel mai mare defect este sinceritatea.

| KamaSutra a răspuns:

Cea mai mare calitate: gandeste
Cel mai mare defect: simte si iubeste

| KillMePlease explică (pentru KamaSutra):

Oo, pareri diferitee...
Anonima o zis ca ii calitate asta cu iubitu'.
Eu cred ca e o chestie ce trece destul de rapid daca n-o pretuiesti...Si nu se mai intoarce...Cand o ai/simti, este calitate, cand nu, poate e un dusman, insa defect..Nu stiu. Iar, depinde de situatie. ╮(╯_╰)╭

| anonim_4396 a răspuns (pentru KamaSutra):

Eu cred ca a iubi si a simti e mult mai important. Asta da culoare vietii. Gândirea ii da forma, însă fără culoare e degeaba. Scopul nostru in viata este sa fim fericiti. Fericirea e un sentiment, care de cele mai multe ori este o consecinta a iubirii.

Răspuns utilizator avertizat
| Cameliapantiru a răspuns:

Cea mai mare calitate, in opinia mea, este cinstea/onestitatea/corectitudinea.
Cel mai mare defect este, evident, opusul cinstei, coruptia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cate întrebări...cea mai mare calitate pe care o poate prezenta o persoana este aceea de avea suflet. Cred ca lipsa a acest lucru este si cel mai mare defect. Am spus la general.

| KillMePlease explică (pentru anonim_4396):

,,Cate intrebari"? Ti se par multe? Mie nu...Sunt obisnuita sa pun si mai multe.

| anonim_4396 a răspuns (pentru KillMePlease):

Fată deșteaptă.

| KillMePlease explică (pentru anonim_4396):

thumbs up
Sunt de acord cu tine aici. laughing = ̄ω ̄=

| anonim_4396 a răspuns (pentru KillMePlease):

Si modesta...

| KillMePlease explică (pentru anonim_4396):

Aici nu sunt de acord cu tine...(in unele cazuri).
≧﹏≦

| Anonima0000000000 a răspuns:

Calitatea este de a iubi si defectul de a rani :3

| GhostRider02 a răspuns:

Iubirea...Minciuna

| Scintilla a răspuns:

Calitate: sinceritatea
Defect: iresponsabilitatea