| anonim_4396 a întrebat:

Care dintre președinții României v-a plăcut mai mult și de ce?
Mie personal mi-a plăcut Traian Băsescu, deoarece era controversat, avea simțul umorului, ce-i drept, uneori mai grosolan, și pentru că în timp ce el a fost presedinte, DNA și-a făcut treaba eficient și ancheta și trimitea la pușcărie infractorii pe bandă rulantă.

Răspuns Câştigător
| Theo94 a răspuns:

Nici unul.

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Antonescu si Vlad țepeş. As fi bucuros sa-i aduc inapoi in vremurile astea sa instaureze civilizatia in tara

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Basescu mi-a placut si mie.
Mi se pare ok si actualul.
Pacat ca nu are mai multa putere.

| Drimmero a răspuns:

Iohannis e cel mai bun, raul cel mai mic dintre toti, plus ca are cunostinte pe afara si ne poate apropia de vest mai mult.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Drimmero):

Si ne aserveste tara lui Merkel.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Si mie mi-a placut Basescu. Penteu ca... cam de atunci am inceput si eu sa constientizez ce si cum sta treaba laughing

Vorbind acum... dintre cei contemporani.

| Mosotti a răspuns:

Daaa, eu plac un presedinte dupa realizari, ca de aia e pus acolo, nu ca e simpatic, asta a distrus, vandut tara, ce sa-mi placa la el?
Iliescu mi-a placut, era mai socialist. Un exemplu, a dat pe pret infim toate apartamentele care erau inchiriate de stat inainte la oameni. Il fac astia comunist, ca liberalii a bagat oamenilor in cap ca e rau ala, nu le convenea ca nu au venit ei din prima.
Liberalii nici vorba, le-ar fi luat si te arunca afara, sau puneau chirii mari.

Ca au venit minerii, pai daca liberalii au aranjat sa-l dea jos desi era presedinte votat cu, cam 87 % legitim, politia nu mai facea fata, ce era sa faca? Au venit sa apere ce au votat.
Ca au fost nesimtiti, e corect, s-au purtat magareste, puteau si altfel, dar ca idee, era okey daca rezolvau altfel.

Iliescu nu vandut resursele la nimeni, mi se pare ca daca erai strain nu aveai voie sa cumperi teren. Nu a dat la rege palatele inapoi (nemuncite de fam lui), nu i-a dat pensie f mare de pomana cum au facut astia.

Pai in anii 90, de ex 97-98 chiria la o garsoniera era cat un salariu! Asta asa ca informatie.
Iliescu i-a dat bunici o garsoniera f buna pe doua salarii in anul 1993 noiembrie! Era inchiriata de la fabrica inainte de 90.
Si asa tot ca informatie, sal era 2000 lei si chiria 150 lei inainte de 90, hai sa vedem putin si partea buna.

| Celcestietot a răspuns:

Sa ma intrebi asta peste 100 de ani laughing!

| CodrutElian1990 a răspuns:

Conceptie de om lipsit de cultura. Cum poti sa spui ca iti place un presedinte care este un om contoversat? Un presedinte de tara trebuie sa fie "un domn" deoarece reprezinta tara. E un proverb romanesc: Spune-mi cu cine te aduni, ca sa-ti spun cine esti.
Nu mi-a placut nici unul. Dar cel mai bun a fost Iliescu, deoarece cunostea politica. Partile negative au fost ca avea gandire comunista si era fricos.
Constantinescu un om slab, marioneta in mana camarilei politice si a securitatii.
Basescu un matelot si un mahalagiu harsait prin bordelurile lumii. Un om fara scrupule, razbunator, mincinos si fara cuvant. Un turnator la securitate de cea mai joasa speta.
Johanis un om incult, greoi la minte, care joaca asa cum ii canta Merkel. Este cel mai rau presedinte, care a incalcat si incalca cel mai grav Constitutia.

| Michaeel a răspuns:

Doamna Cristina, eu va respect dar cum sa va placa de Base? Care a fost un hot și un escroc? Care a furat bani și i-a folosit în scopuri persoane. Nu sunt pro-comunism și nici nu ma dau în vând după Ceaușescu dar măcar omul a făcut ceva și nu ne-a lăsat sa fim jegul Europei și sa fim considerați o nație săracă și proasta.