| anonim_4396 a întrebat:

Care e cea mai mișto vârstă, după părerea voastră? Și de ce? big grin

21 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Perioada copilariei 3-15 ani, in mod sigur, nimic nu e mai frumos ca atunci.cel putin asa a fost la mine,.
Atunci ti se pare ca lumea e a ta si totul e frumos si usor... dupa dai de greu si suferinta din pacate.
happy

| Drimmero a răspuns:

20+ pana pe la 30, e varsta cand experimentezi, esti si sanatos, corpul parca e imun la aproape orice, cu cat inaintezi si ajungi la 30, 40, 50... te lasa articulatiile, chelesti, pica dintii, pielea se lasa si multe altele.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Aia la care simti ca poti sa faci ce vrei.

| Mosotti a răspuns:

Dupa mine dupa facultate cand lucrezi, ca nu mai ai teme de facut dupa ore, nu mai stai cu grija ca te asculta ala si ala, iti faci treaba si atat. Nu mai stai la mana parintilor si asa mai departe.

| Simpatic a răspuns:

20 de ani fara griji si fara bani
Dar nu ca la copii de bani gatawinking

| Catrice a răspuns:

Aia la care te simți tu cel mai bine din toate punctele de vedere.

| Celcestietot a răspuns:

Oricare poate fi până la urmă, dar consider că cea mai mișto vârstă este cea când te simți împlinit, indiferent de număr. Tu, ce crezi happy?

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Din ce am trăit până acum, copilăria, mai ales pe la 5-7 ani...mai departe nu știu cum o să fie.

| mentholinks a răspuns:

De la 0 pana la 2 ani, ca dupa aia incepi sa te strici in lumea asta mizerabila.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Depinde din ce perspectiva o privesti.

| Emma30555 a răspuns:

Pentru mine au fost anii de facultate apoi după 30 fiindcă sunt mai matura, am prietenii pe care ma pot baza, și financiar mai bine pot sa călătoresc sa ies etc, dar totuși e și un pic trist fiindcă simți presiunea timpului și vrei sa ramai la fel dar ști ca nu se poate, trebuie sa te axezi pe viata de familie care nu știu de ce pentru mine e plictisitoare...

| Nemessys a răspuns:

Fiecare perioada din viata poate fi faina dacă știi cum sa o trăiești.

| CostinAlamariu a răspuns:

16 ani. Pentru ca esti la liceu, ai prieteni, ai inca un pic din ignoranta si optimismul de copil dar si un pic din gandirea rationala de adult. Parerea mea e ca e cea mai frumoasa varsta. De la 20 incolo e un lung șir de zile mizerabile pana ajungi in groapa big grin

| JicaContra a răspuns:

99 evident, daca inca mai esti in viata, atunci chiar o sa apreciezi asta cu adevaratwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu cat esti mai tanar cu atat mai bine, problema e ca atunci cand prea esti tanar stai pe banii parintilor si nu ai libertate sa faci orice vrei.
Asa ca as zice 20 de ani. Esti si tanar, dar si suficient de mare incat sa incepi sa faci banii tai si sa devii independent.
tinerete + libertate = fericire

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

#9

| Bruno92 a răspuns:

| Florin9Florin9 a răspuns:

20-40

Dar depinde foarte mult de persoanele pe care le ai alături, dacă te simți,, singur pe lume " nu știu cât de mișto mai e.

| Michaeel a răspuns:

30+.Faci ce vrei, ești deja stabilit financiar, poate ai deja soție și copii, devii cu adevărat matur și te duce mintea.

| Helper07 a răspuns:

Nu exista asa ceva, daca observi, toate varstele sunt minunate si au avantaje si dezavantaje. Dar in cer nu va mai conta ce varsta ai, pentru ca va fi la fel de frumos. De fapt, cu cat va trece timpul mai mult cu atat va fi mai frumos deci mai batran mai bine.

| Onisim10 a răspuns:

De la 0 pana la 7 ani, copilaria aia in care nu prea faci mare lucru, doar te joci si inveti, caci dupa ce pleci de pe mana parintilor, si de sub ocrotirea lor, e mai greu.