| anonim_4396 a întrebat:

Care e cel mai frumos lucru din viata voastra?

Răspuns Câştigător
| Gregory a răspuns:

Salutare! Cele mai frumoase lucruri din viaţa unui om sunt cele legate de latura lui spirituală, de DUMNEZEU, pentru că EL a făcut şi face atâtea pentru noi...
"Toată cântarea ce se aduce Ţie nu poate a-Ţi aduce mulţumirea cuvenită pentru toţi şi pentru toate, Dumnezeule cel slăvit în Treime; căci nu se află nici minte care să poată a se întinde cu cugetul către mulţimea îndurărilor Tale cele asupra noastră; nici cuvânt prin care, cu vrednicie, să le povestească; însă, pentru toate cele văzute de noi, şi care ni se dau nouă, fie Ţie, Preasfântă Treime, mulţumire de la noi, cinstea şi slava pe care Tu însăţi le ştii că ar fi vrednice şi plăcute de slava Ta; deci noi, închinându-ne Ţie, cu smerenie şi cu dragoste cântăm: Aliluia!" (Acatistul Preasfintei şi de viaţă făcătoarei Treimi, condacul al XXI-lea).
¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨
| Nihil sine Deo - Nimic fără Dumnezeu (Dumnezeu = α şi Ω, Începutul şi Sfârşitul,
Făcătorul cerului şi al peământului, al tuturor celor văzute şi nevăzute!) |
→ Nădejdea mea este TATĂL, Scăparea mea este FIUL, Acoperământul meu
este DUHUL SFÂNT, Treime Sfântă, Slavă Ţie! ←

16 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Ziua de maine e cel mai frumos lucru din viata mea si faptul ca se repeta mereu nu face decat sa fie o stare de fericire permanentahee hee

| lia a răspuns:

Nepotul meu happy

Stefan
| Stefan a răspuns:

Eu cred ca in fiecare zi ni se intampla ceva frumos depinde de pretentiile noastre. Cel mai frumos lucru este sa iubesti si sa fii iubit, pentru ca nimic in lumea aceasta nu este mai frumos decat iubirea ...acest sentiment este singurul care nu se va putea cumpara niciodata.

| inna a răspuns:

Nu o sa-ti spun un lucru o sa-ti spun o persoana-Radulove struck

| Dan a răspuns:

Familia si sa ajuti oamenii din jur.

| oz a răspuns:

Familia

| viatadecacatt a răspuns:

Baiatul pe care il iubesc...

| Orannginna a răspuns:

Propriul meu caracter. Am invatat sa ma accept intai pe mine ca sa'i pot accepta pe altii. happy

| putzulica a răspuns:

Ca-s sanatos.tongue

| bombo a răspuns:

Cel mai frumos lucru e ca ma pot trezii in fiecare zi asa incat am un zambet pe fata, stiu ca am un prieten care ma iubeste si il iubesc mult, am multe prietene cu care mergem la distractiewinking. Veata pentru mune e frmoasa.

| razispeed a răspuns:

As putea sa am mai multe dar cum uni nu au nici macar ce am eu, e bine ca am macar atat, deci intreaga mea situaTIE e cel mai de pret

| princess a răspuns:

Faptul ca am o familie unita si sunt sanatoasa!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Familia^.^

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din viata mea? familia si dragostea pentru ea!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fetita mea este cel mai frumos "lucru " din viata mea.Clipa cand am tinut-o pentru prima oara in brate a fost sublima si de atunci viata mea a devenit mult mai frumoasa.
Va pupam pe toti.