| Mayar a întrebat:

Care e culoarea ta preferata cu privire la lucruri diferite, si de ce?
De exemplu: ai o anumita culoare preferata la pereti-sa zicem dormitor, dar poate ca ai o culoare preferata cu totul diferita la masini, haine sau incaltaminte?
Care, cum? De ce?
Aveti doar o singura culoare preferata? Care si de ce?
Aveti mai multe, cum am intrebat mai sus? In ce conditii, care si de ce?
Va multumesc pentru timpul acordat.

Răspuns Câştigător
| Teo_Teodora_1989 a răspuns:

Eu as prefera pentru pereti un roz-bombon...E mai delicat.In general port rosu si violet, deci nu am o culoare preferata...Tu?

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Numai galbenul e pentru mine.

| Floreenofficial a răspuns:

Salut! happy
Mie imi plac, in general, culorile DESCHISE.Nu imi plac deloc negrul, gri-ul din astea si ma si feresc de ele cat pot de mult.Succes! happy

| thegatekeeper a răspuns:

Am cateva culori pe care le prefer, indiferent de context: albastru, verde, negru, gri.

| Musique a răspuns:

Prefer nonculorile.Pereții camerei mele sunt gri (combinația celor două nonculori)...
Să trag o concluzie din asta?

| Ibrahimovic a răspuns:

Nu am o culoare preferata. Imi place, totusi, albastrul, verdele, rosul, violetul.

| milkie a răspuns:

Peretii ii prefer albi sau pasteluri pentru ca ma linistesc. Daca ar fi neon n-as mai putea sa dorm fara sa ma holbez la ei.Masinile negre sau un albastru inchis, nicio alta culoare.Pantofii ii prefer negrii pentru ca pur si simplu mi se pare mai potrivita.Majoritatea hainelor mele sunt alb, negru si albastre.Culorile mele preferate sunt alb, negru, albastru si auriu(pentru obiecte). Prefer pastelurile, nu-mi plac culorile neon.Sunt o fire linistita, care prefera mai degraba sa stea pe un balansoar cu o carte buna intr-o zi frumoasa de primavara.Cred ca de aceea prefer culorile deschise. Oricum, albastrul pastel e pe primul loc.