| BlitzLikeXd a întrebat:

Care e preferata voastra Sprite sau Fanta?

33 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Fanta.

| Jipa95 a răspuns:

Eu prefer Fanta, deoarece cand beau acest suc, ma simt Fantastic! laughing

| Mayar a răspuns:

Sprite. Are gust de lamaie

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

O bere rece.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sprite.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pepsi Twist. love struck

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm sa ma gandesc happy
As prefera Fanta! E acidulat precum Coca cola
P.S tot Coca Cola e preferata mea tongue
Bafta!winking

| Carmen100 a răspuns:

Nici una nu imi place, prefer Nestea
Dar daca e nevoie aleg Fanta.

| Lαrisα a răspuns:

Pepsi. big grinar dintre astea doua as alege Sprite.

| DimLight a răspuns:

Sprite e prea dulce, Fanta are gust prea ciudat de chimicale, mai bine bei o bere sau un suc natural; daca ar fi sa aleg intr-o zi de vara dintre cele doua as alege Fanta

| Happyjump a răspuns:

Ambele

| umbra09 a răspuns:

Eu prefer sa iau 2 kg de mere si sa-mi fac acasa suc natural e mai scump dar e mai sanatos big grin

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru umbra09):

Ce e mai scump? 1 kg de mere e 1-2 lei

| umbra09 a răspuns (pentru FatUglyVirgin):

1KG demere il iei cu 3 lei si ai nevoie cam de 4kg sa scoti 2 kg de mere 4x3=12lei
si un suc gen fanta sprite nu depaseste 4 lei
si daca iei merele cu 2 lei kg 4kg is 8lei cum e mai scump?

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru umbra09):

Un suc de 2.5 l e 6 lei cred

| umbra09 a răspuns (pentru FatUglyVirgin):

Cu 6lei iti iei Coca Cola ai beut vreodata fanta sau pepsi laughing?

| FatUglyVirgin a răspuns (pentru umbra09):

Nope, numai beau asemena rahaturi de ceva timp

| umbra09 a răspuns (pentru FatUglyVirgin):

Nici eu de asta m-am dat pe sucuri naturale happy

| Aimee33 a răspuns:

Eu prefer fantawinking.

Răspuns utilizator avertizat
| 16Gabriela a răspuns:

Ambele sucuri imi plac happy

| Marily1997 a răspuns:

Fanta de lemon.

| MrAnonym a răspuns:

Imi place sprite.

| Abcd1234ef56 a răspuns:

Salutare tuturor!
Parerea mea este ca aceste bauturi sunt OTRAVITOARE si ar trebui evitate. Pentru cei care ma vor critica: puneti un ficatel de pui intr-un pahar cu coca-cola si dupa cateva zile veti vedea rezultatul.
Aceste bauturi ar trebui interzise, dar mafia mai mult le promoveaza.
NU VA JUCATI CU SANATATEA CA E FOARTE SCUMPA. Unii dau bani grei, dau tot ce au pentru a fi sanatosi pe cand altii vor ori nu stiu cum e sa fii bolnav.
Fiecare face ce vrea cu viata lui, numai ca de viata ta mai depind si altii.
Cea mai buna si sanatoasa bautura este APA. La ora actuala mai nimic nu gasesti sanatos prin magazine. Pana si fructele si legumele sunt modificate.
E greu sa rezisti tentatiei de a nu mai consuma cofeina si alte substante. Pe sticla de fanta scrie 6% continut de fructe; restul de 94% ce credeti ca contine?
Am un prieten care in fiecare dimineata la ora 7 servea un RedBull si nu stia de ce il durea stomacul. Nu mare i-a fost mirarea cand dupa 4 ani de consum zilnic a mers la medic. Diagnostic: ficatul praf si nu mai are voie sa consume niciun fel de bautura carbogazoasa. Numai sucuri naturale din legume si fructe.
Daca noi insine nu avem grija de sanatatea noastra, nicidecum n-o sa vina ministrul sanatatii sa aiba grija de noi! O zi buna!

| AssaSinNKidD a răspuns:

Sprite :d.

| LoveYou7784 a răspuns:

Cola.dar si astea sunt oke happy

| andreeaaqswdefr a răspuns:

Niciuna,nu beau așa ceva.

| Cruck a răspuns:

Cola

| Zizica14 a răspuns:

Mie, sincer, nu-mi place niciuna-prefer Coca-Cola

| ThePerfectMan28 a răspuns:

Eu prefer sprite!happy

| ZeloMariaEcaterina a răspuns:

Sprite

| mmadeea a răspuns:

Mie imi place mult mai mult Sprite decat Fanta!