| Nilsson a întrebat:

Care e prima voastra amintire?
De cand ati inceput sa fiti constienti de ce se intampla in jur?

3 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Dacă e prima amintire nu înseamnă că e primul moment în care am început să fiu conștient de ce e în jur. Sunt 2 lucruri diferite. Prima amintire este că eram prin camera mea și mă jucam cu/pe niște fotolii.

| Mada1920 a răspuns:

Prima amintire a mea nu are treaba cu varsta in care am inceput sa fiu constient de ce se intampla in jurul meu. Prima amintire de care imi aduc aminte este undeva la 5 ani iar constienta am devenit de la 7 ani in sus.

| FloareaSoarelui96 a răspuns:

Oricât mă străduiesc, nu-mi pot da seama care e prima. Totuși, cred că pe la 3-4 ani când eram la grădiniță, era după amiază și la ora aia trebuia să dormim, țin minte cum eu și colegii mei ne pusesem fiecare în patul lui. Aaa, și aveam o pătură micuță albastră cu alb în dungi day dreaming