| anonim_4396 a întrebat:

Care e ultima carte citita? Dar ultimul film/ serial?
Ce preferati, sa cititi sau sa vizionati filme si seriale?

18 răspunsuri:
| gemeni6226 a răspuns:

Ultima carte citita este Bruckner:Casa ingerilor, ultimul film vazut este The Taming of the Scoundrel (1980)chiar azi l-am vazut m-am distrat de minune.

| NotNamed a răspuns:

Ultima carte din care am citit este Mein Kampf.
Ultimul film: Sicario
Ultimul serial: Snowpiercer
Prefer sa citesc. Este o sursa mai mare de informatii valoroase.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ordinea timpului.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Diavolul din orasul alb.
Rebecca, Clarice.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

S-a imbunatatit Clarice?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

M-am mai uitat la un singur episod de cand am vorbit ultima oara despre Clarice, deci nu prea stiu ce sa zic. Intriga a devenit mai complexa si mai trasa de par.
Imi displace personalitatea lui Clarice si ma enerveaza toate flashback-urile si fluturii care apar din senin din cesti de cafea.
Tu nu te-ai mai uitat?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Mi-am descarcat episodul 3 cam de cand a aparut, dar pana acum n-am apucat sa-l vad.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Presupun ca o sa ti se para mai interesant decat primele doua. La fel si episodul 4.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

A reusit sa ma irite de la bun inceput cu faza dintre tipa neagra si tipul vorbaret. Si de parca nu era suficient de dureros de urmarit, se pare ca tipului latinoamerican ii place de Clarice si ea are la randul ei nevoie de someone who shoots straight...
Se vrea interesant, dar nu reuseste sa fie.
De ce ai presupus asa ceva?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ce a fost asa iritant la discutia lor?
Era de asteptat sa apara si o intriga amoroasa care s-o implice pe Clarice.
Pentru ca mie mi s-a parut mai interesant in comparatie cu primele 2 episoade.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Bine, se poate sa nu fi fost la fel de prost ca primele doua, dar tot prost a fost.
Cum ce a fost iritant? Reactia si grimasele tipei.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu mi s-au parut iritante.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Vezi din nou scena.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Am o memorie buna.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

A vorbit vreo 30 de secunde despre cat este de ocupata facand chestii importante si despre ce chestie urata a facut acel tip, care dupa ce ca a avut nesimtirea sa se astepte la un raspuns, o mai si judeca pentru seriozitatea ei de femeie puternica salvatoare de vieti.
Nu stiu cum de ti s-a parut o reactie rezonabila la o intrebare inofensiva.
Crezi ca tipul a facut ceva foarte gresit incercand sa se bage in seama cu ea?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Mi s-a parut o reactie exagerata, nu rezonabila. Dar a fost o reactie exagerata de 30 de secunde. Mult prea putin ca sa ma poarta irita in vreun fel sau ca sa merite sa-i acord vreo importanta deosebita.
Nu, tipul nu a facut ceva gresit, dar reactia aia exagerata a tipei face parte din constructia personajului ei. E o tipa foarte desteapta, cu rezultate academice impresionante, dar care din cauza ca e neagra nu-si poate depasi conditia actuala si e obligata sa se ocupe in continuare de birocratie. Postul visat de atata timp i-a fost oferit prietenei ei cele mai bune albe.Colegii ei albi, cu rezultate mai slabe ca ale ei, ocupa pozitii mai inalte. Reactia ei atat de vehementa nu avea ca scop decat sa arate ca pune cariera ei pe primul loc si ca nu amesteca munca cu viata personala.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Even after all this time...
https://pastebin.com/uyfedzqx

| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Ultima carte citita (terminata, acum citesc alta) : Umanitate pierduta
Ultimul film : Uncut Gems (cred ca e a 4a sau a 5a oara cand il vad)
Ultimul serial: 2 barbati si jumatate (pentru a 38266282919 oara lol)
Cred ca depinde. Unele carti sunt extraordinare, altele mi se par dezamagitoare. La fel si cu filmele / serialele. Imi plac ambele la fel de mult in general insa.