| Emeraude a întrebat:

Care erau (sau sunt, dupa caz) desenele preferate in copilarie?

Răspuns Câştigător
| ☆♥spery♥☆ a răspuns:

Da, am încetat să mă mai uit la desene. Dar îmi amintesc desenele la care mă uitam acum 2-3 ani: Zâmbetul lui Sharon, Familia gigant, Artur, Spioanele... sunt multe. Pa pa!

10 răspunsuri:
| Alexandru a răspuns:

Cele mai frumoase desene animate pe care le-am vazut vreodata si pe care le-as revedea oricand cu drag sunt "Mizerabilii"
Tin minte si acum ca erau difuzate pe TVR 2. Imi venea sa plang mereu cand auzeam coloana sonora. Si acum, cand ascult cantecul sunt strabatut de cele mai profunde emotii...
Desenele animate s-au ridicat la inaltimea cartiicu acelasi nume

| Emeraude explică:

Mda, eu ma uit si la varsta asta la desene si am sesizat o diferenta calitativa si din punct de vedere a ceea ce transmit intre cele difuzate acum 20 de ani si cele de acum.

| PisicaAristocrata a răspuns:

Tom si Jerry si alea cu Speedy happy

| imortal a răspuns:

Deci fara sa glumes Andra, dar aceeasi intrebare ma gandeam azi sa o pun, dar mi-a fost sila sa mai intru laughing)) pai in generatia noastra pot zice ca au fost captain planet, serifii stelari, sailor moon, ratonii, dangeons and dragons, denver, testoasele ninja, heidi, mizerabilii, cartea cartilor, nils holgerson, bycker mice, double dragons, si mai sunt cel putin 10 desene care le vizionam pe canalele romanesti, dar e tz sa le numesc pe toatetongue, ca mai apoi sa vina capitanul tsubasa, x-men, pokemon, dragon ball, 7 diamante(era ceva de genu big grin), mila (voleibalistatongue), si sa nu uitam de toate desenele Disneywinking cu nemiluita laughing...pe vremea aia chiar ma uitam la toate si multe din ele le am si acum pe dvd-uri. alea erau desene nu ce au inceput sa bage pe cartoon n, minimax, foxkids, etc, numa porcarii demne de toata scarba straight face. unde-s vremurile aleacrying(((

| Licurici_1572 a răspuns:

Sisi
familia de ce
scooby doo
fetele powerpuf
dexter
johny bravo
familia flinstone
inspectorul gadget
familia tofu
multe altele dar nu le mai stiu numele
as mai vrea sa le difuzezehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa le revezi acceseaza site-ul "peteava.ro" si sunt acolo mai multe. Poti viziona toate episoadele ale desenului respectiv.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa le revezi acceseaza site-ul "peteava.ro" si sunt acolo mai multe. Poti viziona toate episoadele ale desenului respectiv.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desenele erau sailor moo, sandy bell.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://usaghi-tsukino.mybrute.com

| SeCooo5 a răspuns:

Ale mele Tom si Jerry si inca imi mai plac.