| maya00sel8cookie a întrebat:

Care este animalul vostru preferat? Argumentati de ce si spune-ti cu ce il hraniti.

Răspuns Câştigător
| Konata a răspuns:

Buna, animalul meu preferat este pisica. Eu am o pisica, o cheama Serafina si este fetita. Imi place la ea, si in general la pisici ca au o fire rebela, o silueta frumoasa si eleganta, dau mereu senzatia ca merg pe varfuri, se comporta frumos, au un tors super-dulcee si multe altele. Sunt niste animale de compaie care, atunci cand esti trist te fac sa razi si te inveselesc mereu. Au chipul mereu luminos iar mustatile lor delicate cateodata ma infioara. Atunci cand ma zgarie o cert, insa ea vine si ma linge ca sa-is ceara scuze. Toata lumea crede ca pisicile sunt profitoare, insa nu este asa. Eu am avut multe pisici si nu sunt deloc cum le descriu unii. Nu-mi place sa-mi bat joc de ea de exemplu cum fac altii: sa o arunc in piscina, sa-i fac baie fortat mereu, sa o bat, sa o trantesc, pisica mea mea nu va vedea niciodata asa ceva la mine. O iubesc la nebunie, si nu numai pe ea. Am o deosebita atractie pentru feline, poate pentru ca si eu sunt de zodia leului tongue. Sunt iubitoare si frumoase. Cateodata sunt caraghioase deoarece se joaca cu tot ce misca: frunze, umbre, coada lor, etc. Eu la pisica mea ii dau mancare speciala, cum ar fi carne in cutie si altele insa ii dau si ce se mananca in familie. Chiar daca multe pisici u sunt de rasa, toate au ceva unic in sange si nu a-si accepta pe nimeni sa mi-o atinga in scopuri rele sau sa o fure sau sa o ia in brate. Mi-e ciuda pe toti cei care si-o doresc tongue. E doar a mea, si eu sunt mamica ei love struck.

8 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Omul. Îl ţin la regim de iubire.

| cristi202 a răspuns:

Cel mai fioros ciine din curtea in care stau. Pentru ca am fost plecat un timp de vreo doi ani, si el atunci a aparut, cind veneam ocazional, de fiecare data m-ar fi rupt de nu era in lant, si cu oricine era asa. Acum insa suntem cei mai buni prieteni.

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Zebra.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Imi plac toate animalele.deocamdata am in casa doar 2 pisici. Folosesc granule speciale pentru ele, dar si resturi de la masa.Una mananca si legume fierte.

| blueheart a răspuns:

Am un catel Pufulet si un motan Mozart. De ce sunt animalele mele preferate? Imi plac toate animalele, dar ei sunt speciali pentru ca au povestea lor.Amandoi au fost lasati sa moara si i-am crescut de mici.Nu-mi pare rau, sunt doua animale minunate, de fapt sunt prietenii mei cei mai buni.Cand sunt plecata mai multi timp si ma intorc acasa se manifesta intr-un mod care pe mine ma emotioneaa mereu: unul se arunca direct in bratele mele si nu se mai dezlipeste decat cand e sigur ca nu mai plec, celalalt asteapta linistit sa-l bag si pe el in seama. Cu ce-i hranesc? Ce mananc eu, mananca si ei. Fac mancare pentru mai multe persoane. laughing. Dar ei sunt prietenii care niciodata nu m-au tradat si care au grija de mine in felul lor. happy

| Zatharra a răspuns:

Toate animalele îmi plac însă am cteva preferate adică:câinele, tigrul şi delfinul.Normal că din astea 3 am doar un câine.
P.S.:Cu mâncare îl hrănescnerd

| BlackEyedGirl a răspuns:

Animalul meu preferat este cainele, deoarece stii cum se spune, este cel mai bun prieten al omului. Cainele il scoti la plimbare, e mult mai jucaus si mult mai dragut. Deocamdata nu am animale acasa, asa ca nu am pe cine sa hranesc laughing

| Lucky8 a răspuns:

Cainele deoarece pentru el nu conteaza daca esti sarac/bogat, frumos/urat, etc. El indiferent te iubeste neconditionat chiar si dupa moarte. De hranit il hranesc pe-al meu de vreo 3-4 ori pe zi. (ps: am bichon bolognese).