| ateuNEGATIV a întrebat:

Care este castigul statului pe chaturii,comunitati virtuale ca TPU oare nu este o prostie sasi pierzi timpul pe internet? inteleg sa vezi un film sa asculti o piesa dar sa traiesti virtual ce castigi? sa ne traim viata virtual sau real?
va spun din propie experienta de cand am net nu mam ales cu nimic ba cu timp pierdut, si banii pierduti in rest fara mp3, movie nimic cred ca trebuie sa ma las si sa vad de viata mea mai mult

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este o prostie sa-ti pierzi timpul pe internet atata vreme cat o faci cu masura. foarte multe persoane, de fapt majoritatea persoanelor nefericite pe care le cunosc, sunt nefericite din cauza ca nu se pot exprima si nu se simt implinite. ei bine, cred cel mai sincer ca netul si comunicarea virtuala te ajuta sa treci peste unele momente mai dificile. atat doar: trebuie sa stii cand sa te opresti.

9 răspunsuri:
| Hmmmm a răspuns:

Asta e situatia ta, necoliniara cu a mea sau a altora. Trebuie sa stii gestiona timpul petrecut pe net, sa faci ceva util tie. Daca stai intruna pe TPU, clar ca ajungi pe nicaieri. Aici ar trebui sa te relaxezi doar, chiar si cand te certilaughing. Care-i castigul? Pierderea, si odata cu ea schimbarea.

| ateuNEGATIV explică (pentru Hmmmm):

Scimbarea in rau banuiesc esti amuzanta

| Hmmmm a răspuns (pentru ateuNEGATIV):

Sunt amuzanT! Odata cu pierderea ar trebui sa vina schimbarea in bine; asta daca nu-ti place sa pierzi.

| ateuNEGATIV explică (pentru Hmmmm):

Viata e prea scurta

| Hmmmm a răspuns (pentru ateuNEGATIV):

Viata nu-i deloc scurta. Traim prea putin, amice!

| OctoberandApril a răspuns:

Hai afara happy

| thelowe a răspuns:

Si eu big grin

| rocketguy3321 a răspuns:

Viata virtuala si cea reala nu sunt chiar asa diferite. De fapt cea virtuala o copiaza intr-o anumita masura pe cea reala.
Eu personal m-am mutat in Franta de cateva luni si nu am cu cine sa ies, nu am prieteni aici. Partea sociala din statul pe TPU si chat-uri ii tot ce am in momentul asta.
Ideea mea: fiecare face ce vrea cu timpul lui! Un sfat poate ajuta, dar nu are rost sa impunem nimic nimanui!
Peace! happy