| sandutza12 a întrebat:

Care este cea mai bogată țară din lume și care e cea mai săracă?

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Iraq din punct de vedere al petrolului detinant resurse imense de titei, EE.UU pe partea baniilor si a tehnologiei militare. Cea saraca Africa unde toti bea apa murdara.

| anonim_4396 a răspuns (pentru mgtow):

Invata sa scrii, plus ca Africa nu e tara, distrusule.

| mgtow a răspuns (pentru anonim_4396):

Inseamna ca tu esti un needucat si un nesimtit, chiar ma mir pe zi ce trece idioti ca tine se aduna in TPU du-te si culcate, atata bautura si chef te lasa fara neuroni in cap.

| TheStory a răspuns:

Qatar ce mai bogata.
Cea mai saraca presupun ca este una din tarile din Africa, Sierra Leone sau Congo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil Qatar, aia sunt putini si bogati, dar tot nu-mi suna interesant Orientul mijlociu. Ca saracie, probabil o tara din buca dreapta a Africii, Somalia mai exact.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Marea Britanie. România.

| paula369 a răspuns:

Cea mai bogata tara este Qatar, iar cea mai saraca este Republica Kiribati. happy

| MartinnaSosttel a răspuns:

Nu stiu care este mai bogta dar sigur Moldova se claseza in una din cele mai sarci tari ale lumii.