| Doηηa a întrebat:

Care este cel mai frumos oraș din România din punctul vostru de vedere? De ce?*
Ați vrea să locuiți în el? happy

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Deja locuiesc în el, Pitești!
Pa, pa.

| EarsOfAFox a răspuns (pentru Legiuitoarea):

E un oras foarte echilibrat, avand la baza si un judet care reprezinta probabil cel mai mare motor economic al tarii, un oras satelit/anexa al Bucurestiului, precum si Ploiestiul. Ca Pitestiul e si frumos, ingrijit, curat, modernizat constant, e un bonus, as putea spune! Si eu sunt de aici, din acest "oras al lalelelor".
Pacat ca industria hi-tech(IT indeosebi) nu are asa multa amploare pe aici, in rest, are cam tot ce vrei, desigur mai putin istorie si nu stiu ce arhitectura medievala, care si asa pe mine nu ma da pe spate. Eu sunt adept al arhitecturii moderne, cladiri din sticla, zgarie-nori, cu gandul la progres/viitor, ceva esential pentru o tara ca a noastra, fiind prea in urma. big grin

| mona a răspuns:

Orasul unde locuiesc... Targu-Mures

| Lisa01 a răspuns:

Din punctul meu Clujul.Are tot ce trebuie...viata, oportunitati, locuri...tot!

| sublime89 a răspuns:

Cred ca Sibiul ar merita sa fie numit cel mai frumos. Pana la urma, e singurul oras ales drept capitala culturala europeana. Si da, mi-ar placea sa locuiesc acolo. Dupa Sibiu ar mai fi si Brasov, Sighisoara, Targu Mures, Timisoara, Cluj-Napoca etc.

Pentru tine care e cel mai frumos? happy

| PedoBarbie a răspuns:

Bucureşti pentru că mă bucur că eşti. Da.

| m1dn1gh7 a răspuns:

Mi-ar plăcea un oraş cu peisaje naturale, cum ar fi un oraş de pe langă Dunăre sau un oraş cu multă istorie, cum ar fi Sibiu sau Braşov. Eu locuiesc în Hunedoara şi îmi place mult oraşul meu natal. Şi acesta, de altfel, conţine multă istorie.
Sănătate!

| vRemi a răspuns:

Brașov, pentru ca este pastrat stilul medieval al orasului.

| EarsOfAFox a răspuns:

Toate au frumusețea lor, o anumită amprentă. Tot o să-i auzi pe mulți cu Brașovul. Eu nu-s de acord. Mie nu-mi place arhitectura/stilul și nu-s fan al orașelor istorice sau medievale, bazate prea mult pe turism, nu mă încălzesc cu nimic. Dar mă atrage peisajul montan care e feeric. happy Parcă pentru atât aș locui și eu aici.
Până la urmă nu e suficient ca un oraș să fie doar frumos(relativ după anumite gusturi) pentru a locui în el.

| LeeMinHo00 a răspuns:

Arad pentru ca e unul dintre cele mai frumoase orase din Romania.

| ForevărTughedăr69 a răspuns:

Constanta.