nony
| nony a întrebat:

Care este cel mai mare defect al vostru, si cea mai mare calitate?

22 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Defect : mult prea slaba (*caracter)
Calitate : iert repede ( insa uit greuhee hee)

nony
| nony explică:

Defectul meu:Consider ca imi pierd timpul aiurea fara sa fac nimic concret.Stiu am o atitudine negativa fata de viata.Stiu ca as putea mai mult, dar n vad scanteia care ar porni motoarele.
Calitate:Inca nu am gasit-o.

cami
| cami a răspuns:

Sa incep cu defectul. : sunt prea ipohondra, poate chiar exagerat uneori... a, si grijulie.
Calitate: sunt miloasa, ma implic, imi place sa ajut. Nu pot sa fiu "scarboasa" in sensul sa raspund urat sau obraznic. Daca vad pe cineva in impas, imi este imposibil sa nu intorc capul, si sa intreb daca-l pot ajuta cu ceva.
Si inca ceva [poate sa se incadreze oarecum la defecte]. Am impresia ca pot schimba multe...cred ca as putea sa le schimb mentalitatea unora, dar se pare ca nu. Deci, il bag tot la defect.

| inna a răspuns:

Defect: sensibilitatea prea accentuata.
Calitatea: loiala

leonardk
| leonardk a răspuns:

Defect - uneori prea incapatanat. Calitate - recunosc intotdeauna cand gresesc. Evident lista e mai lunga la ambele capitole dar am ales ce este mai reprezentativ.

| JackieSue a răspuns:

Calitatea:defectul.Defectul:Calitatea.

| Elly4all a răspuns:

Buna...eu sunt ff competitiva nu imi place cand cineva ma intrece la ceva sau ma contrazice.:d
Iar calitatea... tin mai mult la cei din jur( animale, oameni) decat la propria-mi persoana asta am incercat sa o schimb dar nu pot.:d sunt prea miloasa simt nevoia de a da o mana de ajutor celui de langa mine fie om sau animal.
Tu ce calitate si ce defect ai?happy

| Ben. a răspuns:

Sunt pe jumate nebun. cea mai mare calitate ...hmmm.ca am realizat ca sunt smucit!

| Mya a răspuns:

Sunt foarte naiva, in ideea ca oamenii se pot schimba si de cele mai multe ori sunt dezamagita.Si o calitate care ma reprezinta...sunt o persoana altruista, prefer sa ajut pe cineva chiar daca nevoile proprii trec pe locul doi.

| crisS a răspuns:

Defect:incapatanata + o inraita a barfelor

calitate: gandesc, gandesc, gandesc si apoi FAC + aspectul fizic

| cîrne a răspuns:

Defect:cateodata nu prea am incredere in mine.calitate-sunt un tip de incredere, te poti baza pe mine oricand.chiar si tu

| jane_5414 a răspuns:

Defect:incapatanarea;
Calitate:imi place sa ajut.

| zeeeeeex a răspuns:

Eu sunt de parere ca nici unul dintre noi nu suntem fruntasi pe o calitate sau pe un defect... Toti venim pe lumea asta cu defecte si calitati in egala masura ca si cei din jurul nostru... bine ca altii posed diferite talente dar asta e o chestie personala lasate de "smecherul atotstiutor". Pe parcursul vietii unele defecte/calitati se accentueaza sau se diminueaza si cand spui despre calitatea/defectul tau cel mai mare e imposibil sa fii 100% sigur pentru ca de multe ori nici tu nu te cunosti pe tine! Poate gresesc dar asa gandesc eu! Astept opinii la afirmatia mea daca se poate!

| TeoIonela a răspuns:

Defect:sunt prea buna cu persoanele care nu merita
Calitate:tonguelaughingbig grin

| cioco1tweety a răspuns:

Hmm. mi-ai dat de gandit cu intrebarea asta si am inceput sa ma "cercetez"laughing...pai.defect:cred ca naivitatea, calitate:modestiatongue
Dar tu. ce ne poti spune despre tine?batting eyelashes

| andreea89 a răspuns:

Dar ale tale?

| bubukid a răspuns:

Pai... defect : am incredere in cine nu trebuie si judec la prima vedere... nu recunosc chiar daca nu am dreptate
si calitate:... asta sa o descopere cei de langa mine

| catalina_2916 a răspuns:

Defect:exagerat de sensibila (pun totul la suflet si de fiecare data sufar din cauza asta)... iar calitate:sunt buna cu cei din jurul meu., miloasa

| verona333 a răspuns:

Defect:cred ca mereu am dreptate, sint incapatinata si de neconvins.
Calitati:multe, sint foarte sincera uneori si cu cine nu trebuie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Defect: încrederea în oameni;
Calitate: tenacitate.
Pa, pa.

| cristinutzzaa a răspuns:

Defect : sunt incapatanata
calitate: ii ajut pe cei care au nevoie de mine chiar daca ei mi-au gresit

| eyla a răspuns:

Defectu meu cel mai mare:orgoliu si nu pot ierta cu tot sufletusad Iar calitatea is prea miloasahappy