Întrebare recomandată | Fatamuntilor a întrebat:

Care este cel mai valoros sfat pe care l-ati primit? Este si motto-ul vostru im viata?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Sfatul poate cel mai bun pe care l-am primit, dar nu de la cineva, ci de la viaţă, este "Mai puţine aşteptări = mai puţine dezamăgiri" şi, să ştii, îl aplic şi funcţionează. : )

22 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Părinții, în toată puterea cuvântului!
Pa, pa.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
hmm.sfaturile din trecut, nu se compara cu cele din ziua de astazi.
mie mama mi-a zis sa fac in asa fel sa nu ii aduc rusine in casa si sa nu fim aratati cu degetul.
m-am conformat si pot rasufla usurata...sunt casatorita/am familia mea si 2 ingerasi.
sfatul meu pentru ingerasi, a fost si este unul simplu.
"Sa nu te dai ceea ce nu poti fi"
si vad ca da randament si nu am de ce sa imi fac griji. sfaturi dam mereu, dar cel dupa care ne ghidam e cel mentionat.
O seara frumoasa sa aihappy

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Cel mai valoros sfat a fost sa plec si sa nu mai privesc niciodata inapoi. Nu am ascultat atunci, mai tarziu am inteles cata dreptate avea. happy
Ca motto, am mai multe. Sunt multe!
Unul care imi place: " Lumea nu se va opri in loc pentru durerea ta."

| arysa a răspuns:

Adevarata fericire o descoperi dupa ce mergi intr-un spital sau cimitir.(cam dur dar adevarat)

| Musique a răspuns:

Să zâmbesc orice ar fi.Și asta fac
Baftă!

| pedobear a răspuns:

Traieste prezentul. Da. Este o intreaga filozofie.

| OnuOnulică a răspuns:

Never Give Up!
Nu renunța niciodată!

| Fatamuntilor explică:

Spun si eu,, Sa nu ai asteptari, ca sa nu fii dezamagit ''

| sublime89 a răspuns:

"If a human disagrees with you, let him live. In a hundred billion galaxies, you will not find another." - Carl Sagan

Ma rog, nu l-am primit personal, dar cred ca merge laughing

| Dariusuu a răspuns:

Cred că ăsta e.

Nu contează cine eşti şi ce faci acum sau care sunt experienţele care te-au remarcat, ai doar o viaţă şi ori o trăieşti la maxim ori o trăieşti pe degeaba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sarut-mana!
"Pierderile te vor ajuta sa pretuiesti ceea ce ai; gustul infrangerii face victoria atat de dulce".
O seara buna!

| Madayna a răspuns:

Nu lasa pe maine ce poti face azi.

| HardCore7750 a răspuns:

Sunt mai multe, cele mai multe sunt pentru domeniul meu de activitate adica Gamingul si IT
Toate cele bune

| LittleBugsBunny a răspuns:

Ce nu te omoara te face mai puternic deci cu alte cuvinte oricat de nasoala e situatia tine capu sus

| G28AEjdvjRaendnPrT a răspuns:

Eu mi-am facut niste principii din ce am vazut si citit:
1.Nimic nu e imposibil.
2.Niciodata sa nu fii surprins si sa nu intri in panica.
3.Gandeste totul la rece indiferent de situatie.

| PentruCaAutomobile a răspuns:

Never Give Up!

| d2i2n2 a răspuns:

"Ceea ce nu traiesti la timp …nu mai traiesti niciodata…" :3

| qAlexander a răspuns:

Daa laughing Hakuna Matata

| Fatamuntilor explică (pentru qAlexander):

Tradu si pentru cei mai putini destepti ca tine!

| Fatamuntilor explică (pentru мιнαɛℓα36):

Merci,Miha ....credeam ca ma injura laughing

| ShopiaAntoinnette a răspuns:

Pentru mine cel mai valoros sfat a fost: ''Niciodata sa nu te lupti cu un porc, ai sa te murdaresti si porcului o sa ii placa! ''