| anonim_4396 a întrebat:

Care este descoperirea vieții voastre? Ceva remarcabil pentru voi. big grin

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Ca nu suntem singuri în Univers. Ca Cineva acolo sus ne iubește. happy
Cind am înțeles asta, viata mea a fost transformata radical.

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Am calatorit de la 23 ani in europa, apoi de la 29 am ajuns sa merg in zone conflictive de razboi explorand mai multe zone geografice. Multumesc lui dumnezeu a stiut sa ma pozitioneze in armata pentru ca nu imi gaseam femeie si am zis daca nu merge familie atunci grosul si destrabalare cu multe femei, asa a fost sa fie.

| Catrice a răspuns:

Iubirea vieții mele

| anonim_4396 explică (pentru Catrice):

SilentRain?hee hee

| Catrice a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu,ea e amanta nouahee hee

| anonim_4396 explică (pentru Catrice):

Ce-ți mai place viața...

| Seba2013 a răspuns:

Descoperirea vietii mele este atunci cand am descoperit ADEVARUL (2 Corinteni 4:1-6).
Şi veţi cunoaşte adevărul, iar adevărul vă va face liberi.
Trebuie precizat ca ma refer la CUNOASTEREA FRUMUSETII ci nu a URATULUI (trebuie punctat lucrul acesta pentru ca la atei uratul cu frumosul sunt sinonimi, nu diferentieaza intelepciunea de cunoastere.
Cunoasterea poate fi urata (ca sa cunosti perjudiciul nicotinei nu este ceva frumos sau bun).

Deuteronomul 30: 11-14:
Căci porunca aceasta care ţi-o poruncesc eu astăzi nu este neînţeleasă de tine şi nu este departe.

Ea nu este în cer, ca să zici: Cine se va sui pentru noi în cer, ca să ne-o aducă şi să ne-o dea s-o auzim şi s-o facem?

Şi nu este ea nici peste mare, ca să zici: Cine se va duce pentru noi peste mare, ca să ne-o aducă, să ne facă s-o auzim şi s-o împlinim?

Ci Cuvântul acesta este foarte aproape de tine; el este în gura ta şi în inima ta, ca să-l faci.

Concluzia, Psalmul 15.
10. Că nu vei lăsa sufletul meu în iad, nici nu vei da pe cel cuvios al Tău să vadă stricăciunea.
11. Cunoscute mi-ai făcut căile vieţii; umplea-mă-vei de veselie cu faţa Ta, şi la dreapta Ta de frumuseţi veşnice mă vei sătura.

Cartea înţelepciunii lui Isus, fiul lui Sirah (Ecclesiasticul) 14:20-27.

| anonim_4396 explică (pentru Seba2013):

Superb spus.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Ca de fapt cartile(ma refer la literatura)sunt geniale!

| Florin9Florin9 a răspuns:

Că bananele au sâmbure

| anonim_4396 explică (pentru Florin9Florin9):

Se pare că nu m-ai cunoscut degeaba.hee hee Cum spuneam, oamenii apar în viețile noastre cu un scop...și chiar faptul că ne-am întâlnit e un miracol. big grin