| robertson a întrebat:

Care este diferenta dintre Fostul Dictator Nicolae Ceausescu si dintre actualul presedinte Traian Basescu? traiam mai bine inainte? sau acum? Bafta tuturor :d

Răspuns Câştigător
| Nicoleta a răspuns:

Din anumite puncte de vedere, traiam mai bine atunci. Din alte puncte de vedere, e mai bine acum.

Pentru saraci, cu siguranta era mai bine atunci, ca aveau asigurate anumite chestii.Sau cu casele pentru tineri.Sau locurile de munca. putini erau oamenii care nu aveau un loc de munca.
Astazi avem libertate.Ne bucuram de multe chestii, de care nu aveam parte atunci.
Eu m-am nascut in perioada de dupa Ceausescu, deci imi place acum, insa stiu cum era inainte din povestile parintilor si ale bunicilor, profesorilor.

2 răspunsuri:
| Majj a răspuns:

Ceausescu a fost dictator. Basescu e dictachior

| lalu666 a răspuns:

Pe vremea lui ceausescu nu a murit nimeni de foame si in momentul cand ai terminat o scoala aveai loc de munca si iti puteai lua si o casa
daca nu lucrai si te prindea militia pe vremea ai iti dadeau 15 zile saiti cauti de lucru acum poti sa termini si 15 facultati ca tot nu poti sa faci ceva