| Smolbean a întrebat:

Care este dorința voastră, visul vostru de când erați mici?

12 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Sa fiu in top 100 pe TPU.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Să am viața pe care o am.

| dullcat a răspuns:

Sa imi deschid un adapost de animale.Nu s-a intamplat. laughing Prefer sa adopt doar pentru mine vreo cateva suflete, deoarece mi-am dat seama ca nu as putea fi capabila sa ma ocup de un adapost intreg fara sa ma afecteze.Detin 2 caini, ultima pisica a murit.

Am prieteni veterinari care au trecut prin stari foarte aiurea, mai ales in saptamanile cand erau nevoiti sa eutanasieze sau in care le mureau multi pacienti. Trebuie sa iti setezi niste limite si sa-ti dai shut down la emotii, altfel risti sa intri in depresie daca te consumi. Iar romanii contribuie enorm la asta, considerand rata de abandon si procentul extrem de scazut de sterilizari la nivel national.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru dullcat):

Ai nevoie de (mai multe) pisici.

| dullcat a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Nu ti-ar strica si tie.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru dullcat):

La mine vin toate pisicile de pe stradă sad
Tu ai 0 pisici și prea mulți câini.

| dullcat a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Am avut pana acum 6, si parca nu prea imi mai trebuie, deoarece ma atasez mai mult decat de caini. laughing

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru dullcat):

Deci îți plac mai mult decât câinii, ceea ce mi se pare normal.
Nu mi se pare normal să te ferești de ceea ce îți place.
E foarte ușor să bagi măcar o pisică în casă, față de experiența cu câini. Își poartă singura de grijă, trebuie doar să îi cureți litiera și să îi pui mâncare.
Mie mi se pare că o pisică ajută la stabilitatea emoțională. Tre' să ai.

| Freya1 a răspuns:

Am avut multe vise pana acum.Am vrut sa fiu actrita, psiholog, sa ma mut în America, sau sa vizitez India dar singurul vis rămas e legat de a avea propria casa în stilul pe care mi-l doresc.

| SilentRain a răspuns:

Nu mai au relevanță în prezent

| gemeni6226 a răspuns:

Cea mai mare dorinta de-a mea a fost sa nu fiu singura sa am un fratior sau o surioara. Apoi cand am avut 10 ani s-a nascut un fratior dar a si murit la o zi dupa ce s-a nascut.Nici nu am apucat sa-l vad. Apoi cand deja eram resemnata ca nu o sa am s-a nascut fratele meu pe cand aveam 13 ani.Si e foarte bine ca am macar un frate chiar daca diferenta de varsta e mare si deseori e plecat la munca in strainatate dar cand vine ma face sa rid cum nu ma face nimeni.

| sammie a răspuns:

Să intru la un liceu bun. happy