| Maddelle a întrebat:

Care este limba pe care ai invatat-o cel mai usor si repede?

13 răspunsuri:
| doar.pt.voi. a răspuns:

Buna.
Am invatat repede spaniola, de la telenovele, italiana am invatat-o cand am fost in Italia(de 2 ori, in vacanta) iar franceza si engleza la scoala.

O seara placutahappy

Stefan
| Stefan a răspuns:

Am invatat foarte usor limba rusa.

| gigiro a răspuns:

Toate limbile latine sunt mai usor de invatat decat limbile germanice.Depinde insa putin si de afinitati.

| marrr a răspuns:

Engleza, am invatat-o cand jucam un MMORPG in care limba oficiala era Engleza. N-am avut de ales. Desi nu-mi placea[in clasa a 4-a], acum[clasa a 7-a] o inteleg si imi place sa invat.happy Am combinat utilul cu placutul in mod intentionat si ma bucur ca am ajuns aici.

Răspuns utilizator avertizat
| shtephie a răspuns:

Franceza pentru ca este viata mea :X

| Dominicc a răspuns:

Engleza - am invatat de la gradinita

| SalutTpu a răspuns:

Romana

| Andreea_5313 a răspuns:

Am inceput sa invat de mica engleza, imi place, insa trebuie sa recunosc ca la franceza a fost mult mai simplu de invatat deoarece provine din latina si este mai apropiata de limba romana, asa cum si din spaniola retii usor daca te uiti la telenovele.

| BackAgainToTPU a răspuns:

Hmm... am facut maxm 3 ore de german si stiu sa spun multe lucruri.
Cred ca germana, apoi vine engleza, si in lista dispare franceza, sunt in al 2lea an de studiu si nu stiu sa numa de la 1 la 10 sau sa zic cum ma cheama laughing

| Aurorah a răspuns:

Buna!
In afara de limba mea :-p a fost portugheza o limba foarte frumoasa care provine din latina daca doriti sa aflati cate ceva ma puteti intreba happy

| BlueBird a răspuns:

Romana... pe sistem! se stie si dupa engleza pentru ca o faceam la gradinita

| DE3a94 a răspuns:

Roamana [evident] si engleza pentru ca imi place :X si chiar mi-as dori sa vorbesc chiar foarte bine :X:X