| Mefisto23 a întrebat:

Care-i faza cu Bloody Mary? confused

Răspuns Câştigător
| inna a răspuns:

Se spune ca dupa 12 noaptea daca te uiti in oglinda si spui de trei ori Bloody Marry, apare una moarta si-ti scoate ochii laughing... whatever sunt multe legende cu ea.

13 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Dar ce-aveti frate? E doar o amarata de bautura amestecata! Vodca si suc de rosii? Ati intrat in anul' mortii?

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu stiu de ce dar mie imi e cam frica straight faceStiu ca e doar o legenda dar tot imi e frica laughing
Cauta pe google si ai sa gasesti acolo mai multe detaliiwinking

| SweetCandy a răspuns:

Mie mi-a fost o frica aseara...se zica k daca deschizi geamurile si usile la 12 noaptea si ii rostesti numele in fata unei oglizi de 3 ori in 4 zile intrii in coma si mori...straight face
nu stiu nici eu ce sa cred...straight face

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Este vreo faza si mie mi-a scapat?

| inna a răspuns:

@mefisto23 Dupa ce ca iti raspunde omu' la intrebare mai dai si stupid!?
Nu intelg ce ai mai postat intrebarea, daca stiai care e faza cu Bloody Mary...halal oameni...

| Mefisto23 explică:

Baietas, vezi-ti de treaba ca nu am nevoie de atentia ta.Si nici nu captez nimic, ca nu-s panou solar! Stiu legenda Bloody Mary, am vazut ca se crizau niste fete p-aici de chestia asta d-aia am intrebat. Nu stiu care dintre noi doi vrea atentie.

| MeimeiPinguinu a răspuns:

Bloody Mary sau Mary Worth este o legenda care a trait acum 50 de ani si a murit intr-un accident tragic de masina cand era cu copilul ei, se spune caci dupa ce aceasta a murit ea a ramas un spirit ratacitor care bantuie oameni. Daca te duci noaptea la ora 00:00 fix in baie si inchizi usa si te uiti in oglinda rostesti de 3 ori cuvantul Bloody Mary sau Mary Worth aceasta va veni in mai multe ipostaze cu copilul ei tinandu-l la brat plin de sange, daca aceasta nu vine in acea noapte in maxim 12 zile te va omora chiar daca e ziua sau nu...Aceasta a trait in America si a cantat muzica folk, pe net se gaseste o poza cu aceasta, se spune ca la viata ei ea a fost o tar**.

| Raul a răspuns:

E un subiect controversat printre unii elevi din scoala mealaughingdar acum ca veni vorba mi sa declansat o fricaaalaughing

raul was here!big grin

| doinitza a răspuns:

Subiectul asta l-am intilnit si in serialul ghost wisperer, sau mesaje de dincolo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incerci sa captezi atentie nimic mai mult. Eventual cauta pe google informati la care noi nu avem cunostinta de cauza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intra pe http://ro.wikipedia.org/wiki/Bloody_Mary_(folclor) si vezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu pana acu cateva zile inainte s avad pe TPU nici nu stiam cine e... da acu stiu ca mi-e frica rau de tot... si asa inainte imi era frica de morti si etc acu si de fac pe mine nu ma mai duc in baie noaptea... nu mai vb de chestii de astea ca eu inca sun minora (inca 13 zile)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai. este o legenda mai veche despre o fata ce a avut o boala foarte contagioasa si de aceea parintii o tineau separata de lume in dormitorul sau. De patru zile insa fata parea sa fie in coma deoarece nu mai misca, iar tatal sau a decis sa o ingroape pentru a evita raspandirea bolii sale. Ca o precautie, el ia legat de mana o franghie care la suprafata pamantului avea un copotel. A doua zi, tatal sau observa ca, clopotelul era mult miscat de la locul intial. A inceput sa sape pamantu cu mainile goale pantru a ajunge cat mai repede la fata sa, Cand in sfasit a dat de sicriu, fata era plina de sange, avea unghiile distruse, ochii si gura largi descrise. De atunci ea apare in oglinda celor care o invoaca iar la 4 zile dupa aceasta respectivul/respectiva moare fara a avea vreo boala.Scary.Mie mi-e frica sa incerc. M-am uitat la Meaje de Dincolo.de acolo stiu. la episodu ala m-am speriat. nu m-am mai uitat in oglinzi 1 luna.ca la celelalte episoade nu ma sperii mai degraba ma amuz. bye acum