| anonim70 a întrebat:

Care mai crede in iubire?

Răspuns Câştigător
| gemeni6226 a răspuns:

Iubirea a existat exista si din fericire mereu va exista pe Pamint.Problema e doar ca e greu sa gasesti omul cui s-o daruiesti, dar sentimentul exista in inima fiecaruia. Unii gasesc mai usor cui sa daruiasca altii mai greu sau foarte greu dar:
https://www.youtube.com/watch?v=Il0A6sCm85Y

10 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Să nu crezi în iubire e ca și cum nu ai crede în viață. Dacă vorbim despre relații, e altă mâncare de pește. Schimbarea e singurul lucru de care poți fi absolut sigur pe lume. Cu timpul devenim alții, avem alte dorințe și aspirații. Cu un pic de comunicare autentică și doi parteneri dispuși să încerce diverse chestii în ideea că poate li s-o potrivi și lor, e o șansă să iasă bine. Dar chiar și așa nu cred în chestii gen happily ever after. La un moment dat un partener nu mai are ce să îți ofere DECÂT iubire.

| RAY a răspuns:

Iubirea se regaseste si la alte mamifere nu doar la om,iubirea e un lucru mostenit genetic,dar omul este cel mai constient de acest sentiment avand un neocortex mai mare decat alte mamifere, desigur e greu de inteles cum de e capabil omul de iubire daca e atat de rau,ipocrit,perves,mincinos etc
natura umana e un paradox complex ce sa spun,eu personal nu cred in monogamie, relatie pe viata, incredere absoluta in cineva etc
cred ca femeile iubesc cu adevarat masculi alfa dar se compromit cu masculi beta cu care stau doar din interes sau sasi urmareasca scopul lor de femeie adica de a face copii si de a fi mama, multi masculi beta cresc copii masculilor alfa, fenomen des intarnit in natura

| Drimmero a răspuns:

Cel mai frumos si fascinant sentiment in viata!

| deeeaqq a răspuns:

I'm right here.

| PersonajFictiv a răspuns:

Daca nu crezi in iubire, probabil nici cand o sa te lovesti de ea, nu o sa o recunosti.
Cred in iubire.
Iubirea nu inseamna doar relatie cu sexul opus, inseamna mai mult de atat.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prezent puppy dog eyes

| Desireღ a răspuns:

Eu cred.

| pufipo a răspuns:

Eu cred, eu traiesc