| andraaa01 a întrebat:

Care pe unde mergeti in vacanta de vara? Astept cel mai adevarat si captivant raspuns!

Răspuns Câştigător
| OanaPissy a răspuns:

Eu o sa ies pentru prima data din tarabig grin
merg in alanya care se afla in turcia la un hotel de 5* (primul in viata mea) eu nu am fost nici la 4 da pai la 5big grin.
Este all incusive si am avut niste oferte super bune de la agentia patriot poti incerca si tu.
Hotelul se numeste Konakli.
Si uite ceva interesant despre alanya care am gasit de curand:Biserica bizantină închinată Sfântului Gheorghe, ce datează din secolul VI, şirul de trepte din cărămidă roşie care se spune că au fost folosite de Cleopatra când a coborât spre mare, Castelul, Peştera Plângătoare, de o valoare speologică deosebită, cu perdele de stalactite şi stalagmite datând de acum 20 000 ani. Efectele curative ale peşterii, eficiente mai ales în afecţiuni respiratorii, atrag turişti din întreaga lume. Alte puncte de atracţie turistică sunt Kizil Kule (Turnul Roşu), Casa şi muzeul Atatürk, numeroase moschei.

În estul citadelei se află oraşul-port care freamătă de activitate, cu cafenele, bărci de pescuit şi agrement. Fiecare parte a Alanyei se mândreşte cu plaje cu nisip cenuşiu şi cu o mulţime de hoteluri.
Daca tu si familia ta nu v-ati hotarat unde sa mergeti incercati agentia patriot.
Noi suntem mai multe familii care mergem(nu ne cunoastem toti) deci avem cu cine sa vorbim.
Toate cele bune:*

1 răspuns:
| YuukiNightmare a răspuns:

Păăi.merg la bunici ca de obiceilaughing dar aș vrea să merg la Constanța.batting eyelashes